A logo is not a brand, it’s only a symbol for a brand. A brand is much more than a logo”. Marty Neumeier”

“یک لوگو برند نیست، فقط یک نماد برای یک برند است. یک برند بسیار بیشتر از یک طراحی لوگو است.” مارتی نویمایر

 

طراحی لوگو (Logo Design) چیست؟

طراحی لوگو نمادی با ترکیبی از متن و تصاویر است که به کاربر یا مشتری در شناسایی برند ها و تمایز بین شرکت ها کمک می کند. لوگوها بخشی از تاریخ چندین دهه ما هستند.

برای درک بهتر به خواندن مقاله ادامه دهید!

لوگو چیست ؟؟ به نظر می رسد توضیح آن آسان است، درست است؟ اما آنطور که به نظر می رسد آسان نیست من هنگام شروع کار همین فکر را داشتم اما متأسفانه اینطور نیست.

من نعیمه وفایی یک طراح گرافیک هستم.

بیشتر بخوانید: درباره من

بنابراین من تحقیق کردم و هر ویدیویی را که پیدا کردم تماشا کردم و اکنون این مقاله را می نویسم. لوگو چیست؟ و منشا لوگوها و نحوه شروع کل طراحی لوگو.

در زندگی روزمره، یک سری لوگو می بینیم. لوگوها اکنون بخشی از زندگی ما هستند. ما فقط وقتی آنها را بخواهیم میبینیم. روی برس، روی رژ لب یا صابون، روی تلفن همراه و ماشین ما. لوگوها همه جا هستند آنها اکنون بخشی از زندگی ما هستند بنابراین لوگو دقیقاً به چه معناست؟

بیا شروع کنیم با معنی لوگو!

نشان‌واره، لوگو، یا آرم (به انگلیسی: Logo) عنصری گرافیکی از علائم دیداری است به‌طوری که با سبک حروف یا قلم خاصی تنظیم شده یا با اشکال تصویری به صورت ویژه (و نه الزاماً خوانا) چیده شده‌است. شکل، رنگ، سبک حروف و … باید مشخصاً از دیگر علایم مشابه دیگر متفاوت باشد. ویکی پدیا

اما لوگو بسیار بیشتر از این است!

سفر یک تجارت با یک لوگوی خوب شروع می شود و هدف آن تبدیل شدن به یک برند است که روزی به راحتی قابل تشخیص است.

این باعث می شود کاربران و مشتریان متوجه بشند شما چه کار می کنید. چه خدمتی ارائه می دهید شما کی هستید و برای چه چیزی ارزش قائل هستید این آسان نیست که یک لوگو چهره برند باشد!

لوگوها یکی از چالش برانگیزترین بخش های طراحی گرافیک هستند. فقط یک متخصص می تواند با در نظر گرفتن قوانین بصری و گرافیکی، یک طراحی لوگوی کاملا متناسب با نیازهای برند ایجاد کند.

سعی نکنید انتظارات زیادی از لوگوی خود داشته باشید، کاری که اکثر مردم انجام می دهند و می خواهند همه موارد را در لوگو نمایش دهند.

لوگو باید به تنهایی و همچنین با نام تجاری و برند نیز کار کند. این یکی از مهمترین عناصر یک کسب و کار و هویت شرکتی است درست مانند کارکنان یا محصولات و خدمات.

اصل لوگوی عالی یا معیارهای تشخیص یک لوگو و آرم حرفه ای

 • سادگی لوگو: آیا درک لوگو یا برند به اندازه کافی ساده است؟ قابل تشخیص است؟
 • به یاد ماندنی بودن لوگو: آیا قابل تشخیص است؟ و آیا می توان در اولین نگاه تشخیص داد؟ یا چند ثانیه در ذهن بیننده است؟
 • بی زمانی بودن لوگو: در 10، 30 یا 50 سال آینده به همان اندازه تازه خواهد ماند؟
 • مقیاس پذیری بودن لوگو: آیا در هر صفحه نمایش یا چاپ خوب کار می کند؟ آیا به اندازه کافی پاسخگو است تا در اندازه های مختلف بدون از دست دادن کیفیت مقیاس پذیر باشد؟
 • تناسب لوگو: آیا با توجه به کسب و کار مناسب است؟

لوگوها روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کنند. حالا شاید معنی و اهمیت لوگو را برای یک کسب و کار یا کسب و کار خاص بدانید.

7 نوع لوگو (و نحوه استفاده از آنها)

لوگو تصویری است که نماد تجارت شما است. اما آیا می دانستید 7 نوع مختلف لوگو وجود دارد؟

اگرچه همه ی لوگو ها ترکیبی از تایپوگرافی و تصاویر هستند، اما هر نوع لوگو احساس متفاوتی به برند شما می بخشد. و از آنجا که لوگوی شما اولین چیزی است که مشتریان جدید مشاهده می کنند، می خواهید مطمئن شوید که آن را به درستی طراحی کرده اید. آیا می خواهید بهترین لوگو را برای تجارت خود انتخاب کنید؟

در اینجا 7 نوع لوگو است که باید در مورد آنها بدانید:
 1. لوگو مونوگرام

لوگوهای مونوگرام یا طراحی حروف لوگوهایی هستند که از حروف و معمولاً حروف اول نام تجاری تشکیل شده اند.

از آنجا که تمرکز بر حروف اول است، فونت انتخاب شده بسیار مهم است تا مطمئن شوید لوگوی شما نه تنها با موضوعاتی که شرکت شما انجام می دهد هماهنگ است، بلکه هنگام چاپ روی کارت ویزیت نیز خوانا باشد. همچنین، اگر در حال حاضر یک کسب و کار مستقر نیستید، ممکن است بخواهید نام کامل کسب و کار خود را در زیر لوگو اضافه کنید تا افراد بلافاصله متوجه شود.

 

 

 

 

 

 1. علامت کلمات (یا انواع لوگو)

علامت کلمه یا لوگو شبیه به علامت حروف ، یک لوگوی مبتنی بر فونت است که تنها بر نام یک شرکت تمرکز می کند. به ویزا و کوکاکولا فکر کنید. آرم های Wordmark وقتی واقعاً خوب کار می کنند که یک شرکت دارای نام مختصر و متمایز باشد. لوگوی گوگل نمونه ای عالی از این موضوع است. این نام به خودی خود جذاب و به یاد ماندنی است ، بنابراین ، هنگامی که با تایپوگرافی قوی ترکیب می شود ، لوگو به ایجاد یک نام تجاری قوی کمک می کند.

همچنین ، مانند لوگوی نشان نامه ، تایپوگرافی یک تصمیم مهم خواهد بود. از آنجا که تمرکز بر روی نام شما خواهد بود ، شما می خواهید یک فونت انتخاب کنید – یا یک فونت ایجاد کنید – که اساس فعالیت های کسب و کار شما را نشان می دهد. به عنوان مثال ، برچسب های مد تمایل به استفاده از فونت های تمیز و زیبا دارند که سطح بالایی دارند ، در حالی که آژانس های حقوقی یا دولتی تقریباً همیشه از متون سنتی “سنگین تر” که احساس امنیت می کند ، استفاده می کنند.

 

زمان استفاده از آرم های علامت حرف و علامت کلمه:

در صورتی که مشاغل شما دارای نام طولانی است ، یک نشان تجاری را در نظر بگیرید. فشردن نام کسب و کار در حروف اولیه به ساده شدن طراحی شما کمک می کند و به همین ترتیب ، مشتریان به راحتی می توانند کسب و کار و لوگوی شما را به خاطر بیاورند.

اگر مشاغل جدیدی هستید و نیاز دارید نام خود را درج کنید ، علامت کلمه یک تصمیم خوب است ، فقط مطمئن شوید که نام آنقدر کوتاه است که بتوانید از طراحی آن استفاده کنید. هر چیزی بیش از حد طولانی می تواند بسیار شلوغ به نظر برسد.

اگر نام تجاری متمایزی دارید که در ذهن مشتریان باقی می ماند ، یک آرم علامت کلمه ایده خوبی است. داشتن نام خود با یک فونت عالی و طراحی شده باعث می شود نام تجاری شما بسیار چسبنده باشد.

هر دو آرم برجسته و علامت کلمه به راحتی در مواد بازاریابی و مارک تجاری قابل تکرار هستند ، بنابراین آنها را برای گزینه های جدید و در حال توسعه بسیار سازگار می کند.

به یاد داشته باشید که هنگام ایجاد نشان نامه یا علامت کلمه می خواهید دقیق عمل کنید. نام کسب و کار شما با یک فونت به تنهایی به اندازه کافی متمایز نخواهد بود تا ظرافت نام تجاری شما را نشان دهد. بنابراین مطمئن شوید که یک متخصص حرفه ای را استخدام می کنید که مراقب جزئیات باشد.

>> برخی از آرم های تایپوگرافی مورد علاقه ما را بررسی کنید

 

 1. علائم تصویری (یا نمادهای لوگو)

علامت تصویری (گاهی اوقات علامت تجاری یا نماد لوگو نامیده می شود) یک نماد یا لوگوی مبتنی بر گرافیک است. این احتمالاً تصویری است که هنگام فکر کردن به “لوگو” به ذهن شما می رسد: لوگوی نمادین اپل ، پرنده توییتر ، گاوصندوق Target. لوگوهای هر یک از شرکتها آنقدر نمادین هستند و هر نام تجاری آنقدر تثبیت شده است که علامت به تنهایی بلافاصله قابل تشخیص است. علامت تجاری واقعی فقط یک تصویر است. به همین دلیل ، استفاده از این لوگو می تواند برای شرکت های جدید یا کسانی که دارای نام تجاری قوی نیستند استفاده شود.

بزرگترین چیزی که هنگام تصمیم گیری برای استفاده از علامت تصویری باید در نظر بگیرید این است که چه تصویری را انتخاب کنید. این چیزی است که تمام وجود شرکت شما را حفظ خواهد کرد. شما باید به مفاهیم وسیع تری از تصویر انتخاب شده فکر کنید: آیا می خواهید با نام خود بازی کنید (مانند جان دیر با لوگوی گوزن خود)؟ یا به دنبال ایجاد معنای عمیق تری هستید (فکر کنید شبح Snapchat چگونه به ما می گوید که محصول چه کاری انجام می دهد)؟ یا می خواهید احساساتی را برانگیزید (همانطور که بنیاد جهانی حیات وحش با تصویر تلطیف شده خود از یک پاندا – گونه ای شایان ستایش و در معرض خطر انقراض) انجام می دهد؟

 

>> برخی از لوگوهای شگفت انگیز نمادین را بررسی کنید

 

 1. علائم لوگو انتزاعی

علامت انتزاعی نوع خاصی از لوگوی تصویری است. به جای اینکه یک تصویر قابل تشخیص باشد – مانند یک سیب یا یک پرنده – این یک شکل هندسی انتزاعی است که نشان دهنده تجارت شما است. چند نمونه معروف شامل لوگوی BP starburst-y ، دایره تقسیم شده پپسی و گل نواری آدیداس است. مانند تمام نمادهای لوگو ، علائم انتزاعی واقعاً خوب عمل می کنند زیرا مارک شما را در یک تصویر متراکم می کنند. با این حال ، لوگوهای انتزاعی به جای محدود شدن به تصویری از چیزی قابل تشخیص ، به شما امکان می دهد چیزی واقعاً منحصر به فرد برای نشان دادن نام تجاری خود ایجاد کنید.

مزیت یک علامت انتزاعی این است که می توانید آنچه را که شرکت شما انجام می دهد به صورت نمادین ، ​​بدون تکیه بر پیامدهای فرهنگی یک تصویر خاص ، منتقل کنید. از طریق رنگ و فرم ، می توانید معنا را نسبت دهید و احساسات را در اطراف نام تجاری خود پرورش دهید. (به عنوان مثال ، به این فکر کنید که چگونه swoosh نایک بر حرکت و آزادی دلالت دارد).

 

>> برخی از لوگوهای انتزاعی مورد علاقه ما را بررسی کنید

 

 1. طلسم

آرم های طوطی لوگوهایی هستند که شامل یک شخصیت مصور هستند. لوگوی طلسم غالباً رنگارنگ ، گاه کارتونی و تقریباً همیشه سرگرم کننده ، راهی عالی برای ایجاد سخنگوی برند شماست-شخصیت ، سخنگو (؟).

یک طلسم به سادگی یک شخصیت مصور است که نماینده شرکت شما است. آنها را به عنوان سفیر تجارت خود در نظر بگیرید. طلسم های معروف عبارتند از Kool-Aid Man ، KFC’s Colonel و Planter’s Mr. ماسکوت ها برای شرکت هایی که می خواهند با جذابیت برای خانواده ها و کودکان فضایی سالم ایجاد کنند ، عالی هستند. به همه آن طلسم های موجود در رویدادهای ورزشی و پویایی فوق العاده ای که با درگیر شدن با تماشاگران ایجاد می کنند فکر کنید!

 

>> برخی از آرم های طلسم مورد علاقه ما را بررسی کنید

 

زمان استفاده از آرم های تصویر و نمادها:

یک علامت تصویری به تنهایی می تواند مشکل باشد. اگر از قبل دارای یک نام تجاری معتبر هستید اما این یک قانون سخت و سخت نیست ، موثر است. اگر نام تجاری شما طولانی است ، می توانید از مارک های تجاری به نفع خود استفاده کنید تا کار شما را به صورت گرافیکی انجام دهد ، و همچنین می توانند به طور م effectivelyثر برای انتقال ایده یا احساس مورد نظر استفاده شوند.

علامت های تصویری و انتزاعی نیز برای تجارت جهانی بسیار خوب عمل می کنند ، به عنوان مثال ، یک نام تجاری برای ترجمه مناسب نیست.

اگر پیش بینی تغییر در مدل کسب و کار خود را در آینده داشته باشید ، ممکن است یک علامت تصویری بهترین ایده نباشد. ممکن است شما شروع به فروش پیتزا کنید و از پیتزا در لوگوی خود استفاده کنید اما وقتی شروع به فروش ساندویچ یا همبرگر یا حتی تولید می کنید ، چه اتفاقی می افتد؟

علامت های انتزاعی به شما امکان می دهد یک تصویر کاملاً منحصر به فرد برای کسب و کار خود ایجاد کنید ، اما بهتر است به متخصصان طراحی بسپارید که درک می کنند چگونه رنگ ، شکل و ساختار ترکیب می شوند تا معنی ایجاد کنند.

اگر می خواهید کودکان خردسال یا خانواده ها را به خود جذب کنید ، به ایجاد یک طلسم فکر کنید. یک مزیت بزرگ یک طلسم این است که می تواند تعامل با مشتری را تشویق کند ، بنابراین یک ابزار عالی برای بازاریابی رسانه های اجتماعی و رویدادهای بازاریابی در دنیای واقعی است. منظورم این است که چه کسی نمی خواهد با Pillsbury Doughboy سلفی بگیرد؟

به یاد داشته باشید که یک طلسم تنها یک بخش از یک لوگو و مارک موفق است و ممکن است نتوانید از آن در تمام مطالب بازاریابی خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، یک تصویر بسیار دقیق ممکن است روی کارت ویزیت به خوبی چاپ نشود. بنابراین در مورد نوع بعدی طراحی لوگو در زیر ، علامت ترکیبی توجه کنید.

 1. علامت ترکیبی

علامت ترکیبی یک آرم است که از یک علامت کلمه یا حروف ترکیبی و یک علامت تصویری ، علامت انتزاعی یا یک طلسم تشکیل شده است. تصویر و متن را می توان کنار هم چیده ، روی هم چیده ، یا با هم ادغام شده و تصویر ایجاد کرد. برخی از لوگوهای ترکیبی معروف عبارتند از Doritos ، Burger King و Lacoste.

از آنجا که یک نام با تصویر مرتبط است ، یک علامت ترکیبی یک انتخاب همه کاره است و متن و نماد یا طلسم با هم برای تقویت نام تجاری شما کار می کنند. همچنین با علامت ترکیبی ، افراد بلافاصله نام شما را با علامت تصویری یا طلسم شما مرتبط می کنند! در آینده ، ممکن است بتوانید منحصراً به نماد لوگو تکیه کنید و مجبور نباشید همیشه نام خود را درج کنید. همچنین ، از آنجا که ترکیبی از یک نماد و متن ، تصویری متمایز را با هم ایجاد می کند ، معمولاً علامت تجاری این لوگوها ساده تر از یک علامت تصویری است.

 

 1. نشان

لوگوی نشان شامل فونت درون نماد یا نماد است. نشان ها ، مهرها و تاج ها را در نظر بگیرید. این لوگوها معمولاً ظاهری سنتی در مورد خود دارند که می تواند تأثیر قابل توجهی داشته باشد ، بنابراین اغلب برای بسیاری از مدارس ، سازمان ها یا سازمان های دولتی گزینه مناسبی هستند. صنعت خودرو نیز بسیار علاقمند به نشان های نمادین است. در حالی که آنها دارای سبک کلاسیک هستند ، برخی از شرکت ها به طور م theثر ظاهر نماد سنتی را با طرح های لوگو مناسب قرن 21 مدرن کرده اند (به نشان نمادین پری دریایی استارباکس یا تاج معروف هارلی دیویدسون فکر کنید).

اما به دلیل تمایل آنها به جزئیات بالاتر و این واقعیت که نام و نماد به طور محکم در هم تنیده شده اند ، می توانند تنوع کمتری نسبت به انواع لوگوهای ذکر شده داشته باشند. تکرار یک طرح نماد پیچیده در همه مارک ها کار آسانی نخواهد بود. برای کارت های ویزیت ، یک نشان شلوغ ممکن است قبل از اینکه خواندن آن بسیار دشوار شود ، بسیار کوچک شود. همچنین ، اگر قصد دارید این نوع لوگو را روی کلاه یا پیراهن بدوزید ، واقعاً باید طرحی ایجاد کنید که در طرف ساده باشد یا غیر ممکن باشد. بنابراین به عنوان یک قاعده ، طراحی خود را بدون عارضه نگه دارید و با ظاهری قوی و جسورانه از راه خواهید رفت که شما را شبیه یک حرفه ای تمام عیار می کند.

 

>> برخی از آرم های خارق العاده نشان را بررسی کنید

 

 

 

زمان استفاده از علامت ترکیبی یا آرم نشان:

علامت ترکیبی تقریباً برای هر مشاغل موجود یک انتخاب عالی است. همه کاره ، معمولاً بسیار منحصر به فرد و محبوب ترین انتخاب لوگو در بین شرکت های برجسته. (ما همچنین می بینیم که تعداد زیادی آرم علامت ترکیبی در 99 طراحی ایجاد می شود.)

ممکن است بسیاری از آژانس ها و مدارس دولتی از نماد سنتی استقبال کنند ، اما می تواند به هر مشاغل خصوصی و آینده بسیار خوبی خدمت کند ، به ویژه در صنایع غذایی و آشامیدنی: به برچسب آبجو و فنجان قهوه (استارباکس!) فکر کنید. اما به یاد داشته باشید که وقتی صحبت از جزئیات می شود ، آن را ایمن بازی کنید. شما هنوز طرحی می خواهید که بتوانید تمام مطالب بازاریابی خود را با دقت چاپ کنید.

آنجا شما آن را دارید تجزیه و تحلیل انواع آرم های موجود

 

نکات بیشتری در طراحی لوگو می خواهید؟ در اینجا نحوه طراحی لوگو را بیاموزید.

شکل و رنگ در طراحی لوگو موارد کاربردی.

پل رند گفت که طراحی سفیر خاموش نام تجاری شما است. در ادامه فکر او می توانیم اضافه کنیم که طراحی لوگو قلب هویت برند است که شخصیت یک شرکت یا محصول را نشان می دهد. اگر می خواهید ارتباط خود را با مخاطب هدف برقرار کنید و داستان یک نام تجاری را بازگو کنید ، شروع با یک لوگو انتخاب خوبی خواهد بود.

امروزه ما اجزای بصری یک لوگو را توصیف می کنیم که برای درک بصری قانع کننده ضروری هستند و همچنین موارد کاربردی روانشناسی رنگ و اشکال در طراحی برای مارک تجاری را نشان می دهیم.

روانشناسی در طراحی لوگو

برای ایجاد یک لوگوی م ،ثر ، طراحان باید کوچکترین اجزای تشکیل دهنده آن را در نظر بگیرند و در مورد تأثیر آنها بر مشتریان احتمالی فکر کنند. علم مطالعه تأثیر عوامل مختلف بر ذهن و رفتار انسان به عنوان روانشناسی شناخته می شود. آگاهی از اصول روانشناختی به درک خواسته ها و انگیزه های انسان کمک می کند ، به این معنی که طراحان می توانند واکنش کاربران احتمالی را در برابر راه حل های خاص پیش بینی کنند.

ممکن است مردم متوجه نشوند اما ذهن اغلب به اشیاء بصری که بر احساسات و رفتار تأثیر می گذارد واکنش نشان می دهد. در مقاله های قبلی خود ، ما دو شاخه روانشناسی را توصیف کردیم که تأثیر اشکال و رنگ ها را بر درک بصری افراد مورد مطالعه قرار می دهند. به طور خلاصه ، هر رنگ و شکل با معنی خاص خود درک می شود ، بنابراین وقتی به یک شیء بصری نگاه می کنیم ، مغز ما پیام خاصی را دریافت می کند و مطابق آنچه می بینیم واکنش نشان می دهد.

با درک نقش روانشناسی رنگ و شکل ، متخصصان طراحی می توانند معنای آرم را کنترل کنند. هر جزء انتخاب شده با تأمل به مردم کمک می کند تا معنی لوگو را به درستی بخوانند.

رنگ در طراحی لوگو

تحقیقات ارائه شده توسط Colorcom نشان داد که قضاوت ناخودآگاه افراد در مورد یک محصول تنها 90 ثانیه طول می کشد و بین 62 تا 90 درصد این ارزیابی تنها بر اساس رنگ است. به همین دلیل است که موفقیت استراتژی نام تجاری تا حد زیادی به رنگ های انتخاب شده برای طراحی لوگو بستگی دارد.

رنگها نه تنها برای ظاهر بصری محصولات بلکه برای شناختن نام تجاری نیز عامل مهمی هستند. در مقاله رنگ در طراحی: تأثیر بر عملکرد کاربران ، ما معانی رنگهای متداول در مارک تجاری را شرح دادیم و در اینجا خلاصه ای کوتاه است.

قرمز. اعتماد به نفس ، جوانی و قدرت.

نارنجی. دوستانه ، گرم و پر انرژی.

رنگ زرد. شادی ، خوش بینی و گرما.

سبز. صلح ، رشد و سلامتی.

آبی. اعتماد ، امنیت و ثبات.

رنگ بنفش. لوکس ، خلاق و عاقل.

سیاه قابل اعتماد ، پیچیده و با تجربه.

سفید. ساده ، آرام و تمیز.

انتخاب رنگ نباید تنها بر اساس معنای رایج باشد. درک بصری برای همه کاملاً فردی است ، بنابراین ممکن است اثرات رنگ به دلیل عواملی مانند سن ، فرهنگ و جنسیت متفاوت باشد. به عنوان مثال ، کودکان رنگ زرد را بسیار دوست دارند ، اما وقتی بزرگتر می شویم معمولاً جذابیت کمتری به نظر می رسد. علاوه بر این ، تفاوت های فرهنگی زیادی در تعریف رنگ وجود دارد. برای اطمینان از اینکه رنگ به طور م forثر برای استراتژی نام تجاری کار می کند ، ضروری است که ترجیحات مخاطب مورد نظر را در نظر بگیرید.

شکل در طراحی لوگو

همانطور که قبلاً در مقاله اختصاص داده شده به روانشناسی اشکال اشاره کردیم ، همه اشیاء بصری را می توان از نظر شکل تجزیه و تحلیل کرد. ممکن است مردم همیشه متوجه نشوند که چه شکل و شمایلی پیرامون آنها وجود دارد ، اما تأثیر زیادی بر آگاهی و رفتار ما دارند. سالها تحقیق و آزمایش به متخصصان کمک کرده است تا مشخص کنند که هر شکل به طور معمول چه معنایی دارد و چگونه می تواند بر ادراک انسان تأثیر بگذارد. بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم.

معانی مربع و مستطیل: نظم ، قدرت ، شجاعت ، امنیت ، قابلیت اطمینان.

معانی مثلث: هیجان ، خطر ، خطر ، تعادل ، ثبات.

معانی دایره ، بیضی و بیضی: ابدیت ، زن ، جهان ، جادو ، رمز و راز

مارپیچ معانی: رشد ، خلاقیت ، آرامش ، هوش

اشکال طبیعی معانی: اصالت ، ارگانیک ، تعادل ، طراوت

انتزاعی معانی را شکل می دهد: دوگانگی معنا ، منحصر به فرد ، مفصل.

طراحان هنگام ایجاد لوگو باید روی شکل های اعمال شده کار کنند و همچنین به نوع حروف انتخاب شده برای علامت کلمه توجه کنند.

موارد کاربردی

طراحان توبیک در ایجاد علائم تجاری جذاب تجربیات زیادی دارند. بیایید نمونه های طراحی لوگو را با روانشناسی رنگ و شکل مشاهده کنیم.

چشم انداز

این لوگو برای شرکت LunnScape متخصص در خدمات محوطه سازی برای املاک تجاری مانند فضاهای اداری و حیاط ، پارکها و غیره ایجاد شده است. علامت تجاری با طلسم سنجاقک ارائه شده است. شرکت landscape در فلوریدا مستقر است و این موجود نماینده کاملی از جانوران منطقه ای است. علاوه بر این ، یک لوگو با حشره به مشتریان کمک می کند تا ماهیت خدمات را درک کنند.

تصویر سنجاقک دارای سبک ساده ای است بنابراین بالهای آن شبیه برگهای گل است. لوگو شامل چندین رنگ است. یک دایره فیروزه ای با سنجاقک جلوه ای محکم می دهد و احساسات آرامش بخشی را به ارمغان می آورد. همچنین ، رنگ با طراوت و انرژی همراه است ، بنابراین روحیه مناسبی را در اطراف نام تجاری ایجاد می کند. بالهای سنجاقک رنگهای زرد و صورتی را ترکیب می کنند. این رنگها در کنار هم نمادی از شادی ، گرما و کمی حساسیت است که باعث می شود سنجاقک بازیگوش به نظر برسد. تایپوگرافی علامت کلمه به دلیل فونت نازک و زیبا ، مکمل خدمات تجاری اصلی شرکت است و همچنین از آن رونمایی می کند.

آندره

یکی دیگر از پروژه های طراحی هویت متصل به موضوع چشم انداز و طبیعت ، لوگوی Andre Landscape بود. انتخاب نهایی بر روی علامت ترکیبی انجام شد که طلسم را در اشکال ساده واضح و حروف زیبا و منعکس کننده شکل های گرد شده نشان می داد. نماد منجر به شکل جدیدی شد که مفهوم بصری یک پرنده و یک برگ را در یک تصویر بر اساس دایره ترکیب کرد. شکل گرد به آسانی با جهان و ابدیت در ارتباط است ، و چیزهای کاملاً مثبتی برای انتقال ایده مراقبت حرفه ای از زمین است. ترکیب رنگ نیز با طبیعت خدمات ارائه شده با لرزش های سبز و زمینه طبیعی مرتبط است.

بیند

این نشان تجاری سرویس تمیز کردن سطل زباله به نام Binned است. لوگو با علامت حروف برجسته B به عنوان نام تجاری ارائه می شود. خطوط موجود در نامه شکل موج هایی را ایجاد می کند که حس آب و تمیزی را برمی انگیزد. علامت کلمه کل نام تجاری به دنبال لوگو آمده است. فونت انتخاب شده ساده و در عین حال پررنگ است که باعث می شود ظاهر آن مرتب و منعکس کننده روحیه یک نام تجاری باشد.

پالت رنگ شامل رنگ های آبی و سبز است که به تمیزی و طراوت ارتباط می دهد. علاوه بر این ، رنگ آبی اغلب نشان دهنده برخی از تصاویر شرکت ها است زیرا آبی رنگ اعتماد است. معمولاً قابلیت اطمینان را نشان می دهد ، ممکن است احساسات آرامش بخشی را به کاربران القا کند.

تولد دوباره

این لوگو یک رستوران سلف سرویس چینی Reborn را ارائه می دهد. فلسفه اصلی یک نام تجاری ایجاد روش مدرن سفارش خودکار غذا در صنعت رستوران داری و ایجاد ارتباط بین سنت های غذای سالم و نوآوری است. برای انتقال همه این ایده ها و ایجاد یک تصویر تجاری موثر ، روبان ابریشم قرمز به عنوان حرف اول در علامت کلمه نشان داده شد.

روبان اشکال مارپیچی ایجاد می کند که احساس خلاقیت و نوآوری را به همراه دارد. علاوه بر این ، دارای یک حرکت جزئی است که رستوران را به عنوان یک تجارت مدرن نشان می دهد که با گذشت زمان حرکت می کند.

قرمز یک رنگ سنتی چینی است ، بنابراین یک لوگو به مشتریان اجازه می دهد تا ویژگی های غذاهای ارائه شده در رستوران را درک کنند. همچنین ، رنگ قرمز اعتماد به نفس و جوان بودن خدمات را نشان می دهد و به دلیل روشنایی آن ، به آگاهی بهتر از نام تجاری کمک می کند.

حرکت – جنبش

این یک مفهوم لوگو برای استودیوی رقص مدرن به نام Motion است. این شرکت در جهات متعددی از حوزه رقص مانند برگزاری کلاس ها و کارگاه ها ، رویدادها و مسابقات شرکت می کند.

علامت تجاری دارای شکل دایره است. در اصل ، این شکل نمادی از ابدیت است زیرا هیچ آغاز یا پایان ندارد. به این ترتیب ، یک لوگو تنوع خدمات شرکت را برجسته می کند. علاوه بر این ، یکی از معانی رایج برای حلقه ها حرکت است ، بنابراین نام تجاری را کاملاً منعکس می کند.

این مفهوم آرم تنوع رنگی را نشان می دهد که انعطاف پذیری استراتژی کلی نام تجاری را نشان می دهد. گزینه های ارائه شده شامل رنگ های زرد ، سبز و آبی است. زرد رنگ اصلی است که احساسات گرم و بازیگوش را به ارمغان می آورد. رنگهای سبز و آبی نماد تعادل و هماهنگی هستند.

رابرت

لوگوی گرد دیگر برای OrBeat ، پلت فرم آنلاین برای به اشتراک گذاری مواد صوتی دیجیتالی مانند موسیقی ، گفتار و مجموعه های خاص صدا در اینترنت طراحی شده است. علاوه بر این ، این سرویس از قابلیت شبکه اجتماعی برخوردار است ، بنابراین شکل ارتباط با حلقه دوستان را تعیین می کند. کاربران می توانند لیست پخش منحصر به فرد خود را ایجاد کنند ، نظرات خود را بنویسند ، آهنگها را بصورت آنلاین گوش دهند و مجموعه صدای خود را با دوستان سایر شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

بنابراین ، با ایجاد ارتباط با موضوعات موسیقی ، پویایی به زندگی روزمره ، ارتباطات و بیان استعاره از مدار ، لوگو بر اساس شکل های گرد شده است و انواع سایه های مرتبط با محتوای متنوع روی پلت فرم را نشان می دهد.

 

Whizzy

این لوگو برای شبکه اجتماعی Whizzly ساخته شده است که استعدادها را به نمایش می گذارد و پروژه های خلاقانه را به اشتراک می گذارد. طلسم یک میمون است که به دلیل عینک آفتابی کاملاً ظاهری به نظر می رسد. انتخاب شخصیت را می توان با ارتباطات متداول مرتبط با این حیوان توضیح داد. میمون ها نمایندگان پرانرژی خنده دار جانوران هستند و آنها می دانند چگونه توجه را جلب کنند. فرم های گرد تصویر را پویا و دوستانه می کند.

از آنجا که مخاطبان هدف این برند افراد با استعداد هستند ، میمون عجیب و غریب بودن آنها را نشان می دهد. رنگها شامل شیب بنفش و آبی است. آنها به راحتی با چراغ هایی که اغلب در صحنه استفاده می شوند ، ارتباط دارند. همچنین ، می توانیم انعکاس نام مارک را در عینک آفتابی مشاهده کنیم. شناخت بهتر مارک را تضمین می کند.

 

فوکسیژن

در اینجا مفهوم استفاده از نماد مارک تجاری برای نماد برنامه آمده است. این برنامه دارای لوگو Foxygen است ، یک برنامه تلفن همراه که نمایانگر یک شبکه اجتماعی برای افرادی است که عاشق زندگی فعال ، ورزش در فضای باز و رویدادها هستند. همانطور که می بینید ، طلسم بر اساس شکل گرد است. ممکن است سطوح مختلفی از ارتباط را با شباهت با حرف “O” برای کلمه “اکسیژن” که در نام تجاری ، حرکت و زندگی فعال ، و حلقه دوستان و همچنین در لوگوی عالی استفاده می شود ، تعیین کند. رنگ نارنجی گرم و روشن نه تنها دیدگاه سنتی رنگ روباه را نشان می دهد ، بلکه ایده زندگی پویا ، شادی و روحیه عالی را نیز منعکس می کند. علاوه بر این ، رنگ از پتانسیل دید بالایی برخوردار است که باعث افزایش تشخیص آیکون می شود.

 

تغییر تا

این یک علامت تجاری برای برنامه موسیقی SwitchUp با عملکرد گسترده در ایجاد و به اشتراک گذاری لیست پخش است. لوگو دارای علامت کلمه و شکل دکمه پخش است. این شکل به تنظیم پیوند با ماهیت برنامه کمک می کند. علاوه بر این ، کلمات کلیدی پشت نام تجاری آن “روشن” ، “پویا” ، “سرگرم کننده” و “مثبت” هستند ، دلیل اینکه مثلث یک انتخاب دقیق است. مسئله این است که مثلث یک شکل پرانرژی و پویا است که با حرکت و جهت همراه است. پالت رنگ مکمل تصویر نام تجاری است و احساس انرژی و طراوت را به همراه دارد.

 

مدیتراک

مفهوم لوگو برای یک برنامه پزشکی Meditrack طراحی شده است که توسط پزشکان برای برنامه ریزی و سازماندهی جریان قرارها و همچنین ردیابی و ذخیره داده های سلامتی برای بیماران استفاده می شود. این ویژگی دارای علامت آهنگ سبک است که در آن خطوط مستقیم مانند نمودار رتبه بندی قلب بالا و پایین می روند. ترکیب رنگهای آبی ، آبی روشن و قرمز اغلب با صنعت مراقبت های بهداشتی مرتبط است ، بنابراین یک تصویر حرفه ای برای یک نام تجاری ایجاد می کند.

 

موفقیت برند بسیار مرتبط با طراحی لوگو است. با توجه به تأثیر رنگها و شکل بر روانشناسی انسان ، می توانید علائم تجاری متقاعد کننده ای ایجاد کنید که با انتقال پیامها و احساسات دقیق ، ارتباط را با مخاطب مورد نظر ایجاد می کند.

 

خواندن توصیه می شود