A Logo Design is not a brand, it’s only a symbol for a brand. A brand is much more than a logo.” Marty Neumeier”

“یک طراحی لوگو برند نیست، فقط یک نماد برای یک برند است. یک برند بسیار بیشتر از یک طراحی لوگو است.” مارتی نویمایر

 

طراحی لوگو (Logo Design):

طراحی لوگو (Logo Design): مصرف کننده معمولی 7 ثانیه طول می کشد تا درباره برند شما قضاوت کند.

مسلماً، این دریچه کوچکی برای شماست تا همه چیزهایی را که به عنوان یک شرکت ارائه می دهید و شما را از رقبا متمایز کند را نمایش دهید.

با طراحی لوگو، شما یک ابزار ارتباط بصری دارید که به شما کمک می کند پیام خود را به مخاطب منتقل کنید. لوگوها از متن، رنگ، شکل و تصاویر تشکیل شده اند. این به عنوان یک تصویر از خود است که مردم می توانند از آن برای ارتباط با برند شما استفاده کنند.
طراحی لوگو مدت‌هاست که توسط انسان‌ها برای نشان دادن محصولات، کار و خدماتشان استفاده می‌شود.

این مقاله هر آنچه را که باید در مورد لوگوها بدانید را به شما آموزش می دهد.

هدف از طراحی لوگو چیست؟

علامت تجاری یا لوگو شما چیزی بیش از یک طرح برای زیبا کردن برند شما است.

جدا از اینکه چهره کسب و کار شماست، به شما امکان می دهد بر تصمیمات مصرف کننده تأثیر بگذارید. این تحقیق نشان داد که مصرف کنندگان برای هویت بصری یک شرکت ارزش قائل هستند.

این اولین چیزی است که می بینند و از آنها دعوت می کند تا در مورد کالاها و خدمات یک شرکت اطلاعات بیشتری کسب کنند.

تصویر تثبیت شده برند به شما امکان می دهد وفاداری به برند را نیز پرورش دهید. این به طور مثبت بر سرنخ های موجود و بالقوه تأثیر می گذارد. می توانید از این به عنوان یک مزیت رقابتی استفاده کنید و ثبات برند را افزایش دهید، که می تواند درآمد شما را افزایش دهد.

برای انتخاب طراحی لوگو چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

علاوه بر انتخاب بین انواع طراحی لوگو، فاکتورهای دیگری در هنگام ایجاد لوگو نقش دارند. انتخاب بهترین طرح لوگو به شما کمک می کنید طرحی عالی و با فهومی داشته باشید ولی این کافی نیست. طراحی لوگو باید شما را به اهدافتان برساند. در این بخش سه مورد مهم را مطرح می کنیم که به شما در انتخاب لوگوی مناسب برای برندتان کمک می کند.

1. مقیاس پذیری: یک لوگوی موثر یک لوگوی کاربردی است. شما می خواهید مطمئن شوید که لوگوی شما در ابعاد یا اندازه های مختلف به خوبی نمایش داده می شود. این به شما امکان می دهد زمان کمتری را برای استفاده از آن در سایر مواد مانند کارت ویزیت یا وب سایت داشته باشید. صرف نظر از موادی که لوگوی خود را روی آن قرار می دهید، باید خوانا و قابل درک باشد.

2. اهداف برند: آیا می‌خواهید برند شما هیجان‌انگیز شناخته شود؟ آیا می خواهید جذاب به نظر برسد؟ شناسایی اهداف برند شما نقش مهمی در انتخاب لوگو دارد. بهتر است بازار خود را مطالعه کنید تا بیشتر متوجه شوید که چگونه می توانید شرکت خود را منحصر به فرد و به یاد ماندنی معرفی کنید.

3. رقبا: لوگوی شما نباید تقلیدی از لوگوی مشابه باشد این ممکن است مشتریان را گیج کند و تأثیر هویت برند شما را کاهش دهد. شما می خواهید مطمئن شوید که لوگوی شما شبیه سایر لوگوهای موجود در بازار نیست تا از این امر جلوگیری کنید.

راه های سفارش طراحی لوگو:

امروزه، گزینه های زیادی برای انتخاب شرکت های طراحی لوگو از سمت مشتری وجود دارد. هر کدام دارای امتیازات منحصر به فرد و همچنین قیمت های متفاوتی هستند. ولی اینکه کدام برای شما مناسبتر است به شما بستگی دارد.

در زیر مواردی را جهت راهنمایی شما وجود دارد:

1. شرکت های طراحی لوگو: استفاده از یک آژانس برای ایجاد هویت برند ممکن است برای برخی پرهزینه باشد. با این حال، با این روش می توانید مطمئن شوید که متخصصان می توانند هر قدم شما را راهنمایی کنند. این شرکت‌ها اغلب راه‌حل‌های برندسازی دیگری مانند بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات و سایر پیشنهادات را برای ارائه خدمات کامل دارند.

2. پلتفرم های پروژه محور: در حال حاضر تعداد زیادی پلتفرم پروژه محور در اینترنت وجود دارد. می توانید از این برای اجرای مسابقات طراحی لوگو استفاده کنید. از نظر هزینه، این گزینه میان رده است. این شما را با طراحان آزاد مرتبط می کند که طرح های پیشنهادی طراحی را برای انتخاب شما ارسال می کنند. از موارد ارسال شده، می توانید موردی را که بیشتر دوست دارید پیدا کنید و از آن برای هویت خود استفاده کنید.

3. سایت های آنلاین سازنده لوگو: برای کسانی که بودجه زیادی برای کمک های حرفه ای ندارند، سایت های آنلاین سازنده لوگو یا تولیدکننده آرم و نشانه انتخاب خوبی هستند. این گزینه ای است که خودتان انجام دهید. با این حال، این بدان معنا نیست که شما کاملاً از صفر شروع کنید. مولدهای لوگوی آنلاین کتابخانه های طراحی و همچنین ابزارهایی را برای سفارشی کردن عناصر طراحی با توجه به میل شما ارائه می دهند.

چهار نوع متداول لوگو

آشنایی بیشتر با انواع مختلف طراحی لوگو به شما امکان می دهد گزینه های خود را گسترده تر کنید و به شما این امکان را می دهد که بفهمید کدام یک برای تجارت شما مناسب تر است.

1. لوگو تایپ Wordmark

لوگو تایپ طراحی کلمه است که کل نام کسب و کار شما را به تصویر می کشد. این به مخاطبان شما امکان می دهد تا با نام کامل شما بیشتر آشنا شوند و این گزینه ای عالی برای شرکت های جدید است.

طراحی لوگو Logo Design Wordmark

طراحی لوگو Logo Design Wordmark

2. لوگو لترمارک Lettermark

این طرح که به عنوان لوگوی مونوگرام یا لوگوی اولیه نیز شناخته می شود، از نام مختصر یک برند تشکیل شده است. این کار برای مشاغلی با نام‌های بلند یا برندهایی انجام می‌شود که می‌خواهند هویت بصری مختصری داشته باشند. همچنین انتخاب خوبی برای شرکت های معتبری است که مدتی فعالیت داشته اند.

طراحی لوگو Logo Design Lettermark

طراحی لوگو Logo Design Lettermark

3. لوگو ترکیبی

علامت ترکیبی هر دو نماد و نام برند را هم زمان نمایش میدهد. این طراحی به معرفی مستقیم برند شما کمک می کند زیرا دو نسخه متفاوت از هویت شما را به طور همزمان بیان می کند.

طراحی لوگو Logo Design Combination mark

طراحی لوگو Logo Design Combination mark

4. لوگو نماد Brand mark

هر لوگویی همراه با متن نیست. برخلاف طرح‌هایی که تاکنون در مورد آن صحبت کرده‌ایم، لوگوی نماد از نقاشی‌ها به عنوان شناسه برند استفاده می‌کند و نه چیز دیگری.

طراحی لوگو Logo Design Brand mark

طراحی لوگو Logo Design Brand mark

 

مفهوم رنگ ها در طراحی لوگو

هنگامی که یک لوگو طراحی می کنید، یکی از بزرگترین تصمیم ها انتخاب رنگ های برندتان است. انتخاب پالت رنگ مناسب به تثبیت هویت برند شما کمک می کند.

انتخاب رنگ همچنین با ایجاد ارتباط بصری با ارزش‌ها و شخصیت برند شما به طراحی لوگوی شما عمق می‌بخشد. ترکیب مناسب می تواند به صورت بصری احساسی را که برند شما ارائه می کند به مصرف کنندگان منتقل کند. بیش از جذابیت زیبایی شناختی، رنگ ها به برند شما کمک می کنند تا در سطح روانشناختی عمیق تری با مصرف کنندگان ارتباط برقرار کند.

این روانشناسی رنگ ها در هنگام ساختن هویت یک برند، اهمیت زیادی دارد. پالت رنگ مناسب می تواند معنای عمیقی را در مورد ارزش های کسب و کار شما منتقل کند. انتخاب اشتباه می تواند برای تصویر برند شما مضر باشد.

علم بارها نشان داده است که مغز ما به روش‌های مختلف به رنگ‌های خاص واکنش نشان می‌دهد. با درک اینکه هر رنگ چگونه بر ذهن و احساساتی که برمی انگیزد تأثیر می گذارد، می توانید برند مؤثرتری ایجاد کنید.

در نظر بگیرید که چگونه هر یک از این رنگ ها بر احساسات و روانشناسی تأثیر می گذارد:

 • رنگ قرمز: یکی از رنگ های اصلی و نماد اشتیاق، خشم و هیجان است و رنگ محبوب در برندسازی است. اگر به دنبال یک تصویر برند پر سر و صدا، بازیگوش و جوان هستید، قرمز یک گزینه ایده آل است. اگر رویکردی محافظه‌کارانه‌تر را ترجیح می‌دهید، قرمز نباید انتخاب رنگی شما باشد.

رنگ قرمز و مفاهیم رایج برای آن عبارتند از:

 1. انرژی
 2. عشق
 3. گرما
 4. هیجان
 • رنگ زرد: این رنگ گرم نمونه درخشانی از دوستی و شادی است. برندهایی که به دنبال جذب مصرف کنندگان با آغوشی گرم، و انرژی جوان هستند، بهتر است این رنگ را انتخاب کنند. علاوه بر این، رنگ زرد می تواند هویتی بازیگوش و مقرون به صرفه ایجاد کند.

رنگ زرد و مفاهیم رایج برای آن عبارتند از:

 1. شادابی
 2. جوانی
 3. مثبت بودن
 4. خوشبختی
 • رنگ نارنجی: نارنجی هم خانواده زرد بازیگوش تر و پرانرژی تر است. نارنجی برای برندهایی که به دنبال ایجاد احساس سرزندگی و شادی هستند، مانند شرکت های مسافرتی، این رنگ عالی بنظر میرسد. تهاجمی بودن نارنجی رنگی عالی برای فراخوانی است.

رنگ نارنجی و مفاهیم رایج برای آن عبارتند از:

 1. انرژی
 2. هیجان
 3. گرما
 4. بازیگوشی
 • رنگ بنفش: رنگ بنفش برای برندهایی مفاهیم لوکس و سلطنتی میخواهند بیان کنند مناسب است، بنفش یک انتخاب برتر است. بنفش انتخاب مناسب برای برندهایی آرایشی و بهداشتی است. برندهای که به دنبال بیانی ساده‌تر هستند، باید از رنگ‌های بنفش تیره اجتناب کنند.

رنگ بنفش و مفاهیم رایج برای آن عبارتند از:

 1. لوکس
 2. اعتبار
 3. کیفیت بالا
 4. درون نگری
 • رنگ سبز: رنگ سبز یکی از رنگ‌های آرام‌بخش است. این رنگ نشان دهنده حس تعادل و آرامش و همچنین ارتباط با طبیعت است. برندهایی که به دنبال به تصویر کشیدن تازگی و امنیت هستند، می توانند رنگ سبز را در نظر بگیرند. شرکت‌هایی که به دنبال بیانی جسورانه هستند ممکن است آن را ترجیح ندهند.

رنگ سبز و مفاهیم رایج برای آن عبارتند از:

 1. طبیعت
 2. سلامتی
 3. آرامش
 4. باروری
 • رنگ آبی: رنگ آبی مانند دریاهای آرام، حس آرامش و آگاهی معنوی را همراه با احساس اعتماد القا می کند. آبی یک انتخاب عالی برای برندهای بهداشتی و پزشکی است که سعی در القای حس آرامش و شفا دارند. از سوی دیگر، برای بیان حرفه ای بودن استفده می شود. با این حال، استفاده بیش از حد از رنگ آبی می تواند یک برند را سرد و غیره جذاب جلوه دهد.

رنگ آبی و مفاهیم رایج برای آن عبارتند از:

 1. خرد
 2. وفاداری
 3. معنویت
 4. اعتماد
 • رنگ قهوه ای: رنگ قهوه ای حس جدی بودن را القا می کند. برندهایی که به دنبال به تصویر کشیدن حس حمایت و اطمینان هستند، می توانند با رنگ قهوه ای را انتخاب کنند. ارتباط آن با طبیعت نیز حسی ناهموار و در عین حال گرم را ارائه می دهد.

رنگ قهوه ای و مفاهیم رایج برای آن عبارتند از:

 1. قابلیت اطمینان
 2. جدی بودن
 3. اعتماد به نفس
 4. امنیت
 • رنگ صورتی: رنگ صورتی به عنوان زنانه ترین رنگ در نظر گرفته شده. برندهایی که از رنگ صورتی استفاده می‌کنند، می‌توانند حس انرژی و شادی همراه با آرامش را بیان کنند. این احساسی است که گاهی با رابطه جنسی و تمایلات جنسی همراه است.

رنگ صورتی و مفاهیم رایج برای آن عبارتند از:

 1. آرامش جسمی
 2. جنسیت
 3. داستان عاشقانه
 4. زنانگی
 • خاکستری: بر خلاف بسیاری از رنگ های دیگر، خاکستری یکی از خنثی ترین رنگ های موجود است. برندها اغلب آن را به خاطر احساس جاودانه، کاربردی و بی طرفانه اش انتخاب می کنند. به طور ایده آل به عنوان رنگ ثانویه برای ارائه پس زمینه آرام تر و خنثی تر با رنگ های پررنگ استفاده می شود.

رنگ خاکستری و مفاهیم رایج برای آن عبارتند از:

 1. عملی بودن
 2. بی زمانی
 3. کلاسیک
 4. جدی
 • مشکی: مشکی می تواند رنگ قدرتمندی برای برندسازی باشد. مشکی به طور سنتی نمادی از حرفه ای بودن و جدیت است. برندهایی که مشکی را انتخاب می کنند به دنبال بیانیه ای قدرتمند هستند و حس اقتدار و احترام را منتقل می کنند.

رنگ سیاه و مفاهیم رایج برای آن عبارتند از:

 1. قدرت
 2. زرق و برق
 3. لوکس
 4. نوین
 • سفید: رنگ سفید معمولا نادیده گرفته می شود یا به پس زمینه منتقل می شود، اما این رنگ خنثی مهم است. زیرا می تواند به عنوان یک رنگ ثانویه برای ایجاد کنتراست عمل کند و می تواند پس زمینه ای تمیز و ساده برای یک لوگو ارائه دهد. رنگ سفید یک رنگ بازتابنده است که نشان دهنده خلوص است. برندهایی که سعی در انتقال سطحی از انحصار و تجمل دارند می توانند از رنگ سفید برای موفقیت چشمگیر استفاده کنند.

رنگ سفید و مفاهیم رایج برای آن عبارتند از:

 1. بهداشت
 2. خلوص
 3. پاکیزگی
 4. بی گناهی

رنگ ها جنبه مهمی از هویت برند شما هستند. هنگامی که یک لوگو را طراحی می کنید، باید کمی زمان بگذارید تا رنگ مناسب کسب و کار و هویت برند خود را انتخاب کنید. انتخاب درست ترکیب رنگ ها می تواند به شما در انتقال بهتر پیامتان کمک کند.

در مورد احساساتی که سعی در برانگیختن آنها دارید فکر کنید و اینکه چگونه می خواهید مصرف کنندگان به برند شما پاسخ دهند. با انتخاب ترکیب رنگ مناسب، می‌توانید به برند خود کمک کنید تأثیری ماندگار بگذارد که ارتباط قوی‌تری با مخاطبان شما برقرار کند.

مفهوم اشکال هندسی در طراحی لوگو (دایره، مربع و مثلث)

استفاده از اشکال هندسی مختلف برای طراحی لوگو گاهی اوقات می تواند چالش برانگیزترین جنبه برندسازی باشد. تأثیرگذاری لوگو به این بستگی دارد که برندها چگونه خلاقانه از اشکال هندسی در طراحی لوگو خود استفاده می‌کنند.

 • تاثیر فرم دایره در طراحی لوگو

هنگامی که دایره در طراحی لوگو استفاده می شود، نشان دهنده:

 1. پیام احساسی مثبت
 2. پیوند – اجتماع، عشق و دوستی
 3. اتحاد و تعهد به یک هدف متمرکز
 4. قدرت و استواری
 • چرا فرم دایره؟ وقتی صحبت از طراحی لوگو به میان می آید، دایره به چیزی جز شکل تبدیل می شود. دایره‌ها معمولاً وحدت، پیوند بین مردم، بازار جهانی، هرج و مرج کنترل‌شده، حس ابدیت، وحدت و کمال، تمامیت و تکمیل را نشان می‌دهند.
فرم دایره در طراحی لوگو (Logo Design)

فرم دایره در طراحی لوگو (Logo Design)

 • تاثیر فرم مربع و مستطیل در طراحی لوگو

هنگامی که مربع و مستطیل در طراحی لوگو استفاده می شود، نشان دهنده:

 1. تعادل و تناسب
 2. استفاده موثر از فضا و کارایی در طراحی
 3. حرفه ای بودن و حل مشکلات
 4. برابری و ایمنی
 • چرا فرم مربع؟ وقتی به مربع یا مستطیل فکر می کنید چه چیزی به ذهنتان می رسد؟ آیا لبه‌های ناهموار و تناسبات هندسی کامل به چیزی دست‌ساز اشاره نمی‌کنند؟ به این دلیل است که ذهن ما این شکل را با چیزهایی مرتبط می کند که امنیت، راحتی، کارایی و تعادل را برای ما فراهم می کند.
فرم مربع و مستطیل در طراحی لوگو (Logo Design)

فرم مربع و مستطیل در طراحی لوگو (Logo Design)

 • تاثیر فرم مثلث در طراحی لوگو

هنگامی که مثلث در طراحی لوگو استفاده می شود، نشان دهنده:

 1. انجمن های مذهبی
 2. رویکرد و قدرت پویا
 3. حس ارتباط و سلسله مراتب
 4. حرکت و اعتقاد به بهبود مستمر
 • چرا فرم مثلث؟ وقتی به یک مثلث نگاه می کنید، نقاط ناهموار خشن به نظر شما چگونه می آیند؟ به نظر یک فلش است، اینطور نیست؟ با در نظر گرفتن این موضوع، یک مثلث همچنین می تواند نشان دهنده پیشرفت باشد اگر به سمت بالا باشد. مثلث ها نماینده تنش، کنش و پرخاشگری پویا هستند. مثلث‌ها انرژی و قدرت دارند و پویایی پایدار/ناپایدار آن‌ها می‌تواند بیانگر تضاد یا قدرت ثابت باشد. به عبارت دیگر، بر خلاف مربع، مثلث هیچ گونه احساس راحتی یا امنیت را القا نمی کند.
فرم مثلث در طراحی لوگو (Logo Design)

فرم مثلث در طراحی لوگو (Logo Design)

تاثیر طراحی لوگو در برندسازی

اولین برداشت از لوگو تأثیر بسیار مهمی بر مشتریان احتمالی شما می گذارد. مصرف کنندگان بر اساس اولین برداشت ها از شما و محصول یا خدمات شما قضاوت سریع می کنند. آنها در مورد اینکه آیا با شما تجارت کنند یا نه، قضاوت سریعی انجام می دهند. اگر مشتریان در ابتدا به شما اعتماد نداشته باشند، بدون توجه به اینکه واقعا چقدر واجد شرایط هستید، به کار خود ادامه می دهند و با شخص دیگری تجارت می کنند.

داشتن یک لوگوی تاثیرگذار بر موفقیت شما تاثیر میگذارد. که این بخش مهمی از فرآیند برندسازی است. لوگو و رنگ بندی و فرم های آن باید در تمام رسانه های شما از طرح های چاپی تا طرح های دیجیتالی تکرار شود.

همه این ها بخشی از فرآیند بازاریابی و برندسازی یکپارچه است که به شما کمک می کند تا در بازار کار خود بهتر دیده شوید.

در اینجا چند دلیل دیگر وجود دارد که چرا داشتن یک لوگوی حرفه ای ضروری است:

 • به یاد ماندنی بودن: بیشتر مردم آنچه را که می بینند بهتر از آنچه می شنوند یا می خوانند به یاد می آورند. بنابراین، داشتن لوگو و گرافیک مرتبط با کسب و کار شما، و ثابت نگه داشتن آن، باعث می شود زمانی که مشتریان بالقوه به کالاها یا خدمات شما نیاز دارند، در خط مقدم ذهن باشید.
 • ایجاد اعتماد اولیه: مشتریان معمولا اولین برداشت از لوگوی شما دارند. این امر به ویژه در عصر دیجیتال که مردم احتمالاً ابتدا شرکت شما را به صورت آنلاین پیدا می کنند صادق است. اگر لوگوی شما حرفه ای است، به احتمال زیاد به مشتریان کمک می کنید تا احساس کنند کسب و کار شما حرفه ای است.
 • جذب مشتریان جدید: یک لوگوی به یاد ماندنی و الهام بخش می تواند مشتریان را برانگیزد تا با شما تجارت کنند یا در زمان مناسب شما را به خاطر بسپارند. یک لوگوی قدرتمند می تواند اثری ماندگار از خود به جای بگذارد و به نمادی تبدیل شود که دیگران با آن ارتباط برقرار می کنند.
 • حفظ مشتریان وفادار: رقبا همیشه سعی می کنند مشتریان شما را وسوسه کنند. اگر برند و لوگوی شما محکم و معنادار نباشد، مشتریان شما دو بار به ترک شما فکر خواهند کرد. بنابراین هر چه زودتر باید یک لوگو و هویت معنادار ایجاد کنید.

قیمت یا هزینه طراحی لوگو

طراحی لوگو بخش مهمی از هویت هر برند و کسب و کار است. اما هزینه طراحی لوگو چقدر باید باشد؟ مانند تمام هزینه های کسب و کار، هزینه طراحی لوگو را هم باید با کیفیت و ارزشی که به دست می آورید بسنجید.

استخدام یک طراح لوگو یا شرکت طراحی لوگو به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که طراحی لوگوی نهایی شما متمایز خواهد بود و پیام برند شما را به خوبی منتقل خواهد کرد.

قیمت طراحی لوگو می تواند متفاوت باشد، به عنوان مثال، قیمت طراحی لوگو به کیفیت و اینکه چه کسی آن را طراحی کرده است، بستگی دارد. بنابراین شما باید بررسی کنید که چه میزان بودجه برای این کار درنظر گرفته اید و کدام روش را برای انتخاب طراحی لوگوی برند خود درنظر گرفته اید. بهتر است قبل از انتخاب طراح لوگو از چند آژانس تبلیغاتی و طراح لوگو قیمت و خدمات به صورت آمار دریافت کرده باشید و بهترین مشاوره ها را از ایشان بگیرید و در نهایت بهترین انتخاب را نسبت به بودجه خود داشته باشید.

طراحی لوگو رایگان

برای آن دسته از مشتریانی که برای شروع کسب و کار خود بودجه ی تعریف نکردند و در واقع به صورت استارت آپ هستند و هنوز سرمایه گذاری پیدا نکردند ممکن است به نظرشان برسد که هزینه کردن برای طراحی لوگو ضروری نیست و از سایت های طراحی لوگوی آنلاین استفاده کنند و یک طرح از پیش آماده شده را برای خود در نظر بگیرند ولی این کار می تواند به شروع کسب و کار شما ضربه سختی بزند چون ایده برای طراحی لوگو و برندینگ و تعریف ماموریت برند شما کمک می کند که جهت درستی را برای رشد کسب و کار خود انتخاب کنید.

پس بهتر است قبل از اینکه اقدامی اشتباه انجام دهید و با آن سبک از برند یا لوگو شناخته شوید از این ایده طراحی لوگو رایگان دست بردارید و از طراحان و شرکت های تبلیغاتی کمک بگیرید ولی آن دسته ای را انتخاب کنید که با بودجه شما مناسب است. ولی در هر صورت هر چقدر هزینه کنید مانند هر خدمات دیگر به همان میزان هم می توانید طراحی بهتر و هدفمند تری دریافت کنید.

برای اطلاع از قیمت های وب سایت nvset با شماره های درج شده در صفحه تماس با ما ارتباط برقرار کنید.

تعرفه قیمت طراحی لوگو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران

دانلود تعرفه ی رسمی خدمات و آثار طراحان گرافیک ایران

نتیجه: لوگوها به مشاغل با اندازه های مختلف اجازه می دهند تا برند خود را به صورت استراتژیک ارائه کنند. این قطعه نسبتاً کوچک گرافیکی به طرز چشمگیری بر نحوه درک مخاطب تأثیر می گذارد. هنگامی که به درستی طراحی شود، می تواند معجزه ای برای برند شما ایجاد کند و رشد کسب و کار را موجب می شود.