موشن گرافیک چیست؟
دنیای انیمیشن تجاری شامل زمینه ها و سبک های مختلفی است. کلمه “انیمیشن” یک اصطلاح چتری است که تقریباً شامل هر چیزی است که دارای حرکت است. با این حال ، یکی از زیرمجموعه های انیمیشن برای برخی از افراد گیج کننده است ، حتی اگر در عصر دیجیتال در اطراف ما باشد: Motion Graphics. آنقدر همه جا هست که تقریباً نامرئی است – اما وقتی صحبت از انیمیشن تجاری می شود ، یک ابزار واقعاً قدرتمند است.

در این مقاله بصری ، توضیح خواهم داد که Motion Graphics چیست ، تاریخچه آن ، تفاوت آن با سایر انواع انیمیشن ها و اهمیت آن در صنعت تبلیغات و طراحی امروزه.

از استاتیک تا طراحی های متحرک
Motion Graphics به معنی گرافیک در حرکت است. این ساده ترین تعریف است که می توانید دریافت کنید. در بسیاری از مواقع ، Motion Graphics نیز Motion Design نامیده می شود که درک رابطه بین جنبش و عناصر طراحی را آسان تر می کند. Motion Graphics در مورد رساندن دانش طراحی به رسانه های جدید با افزودن عناصر زمان و مکان به آن است – یعنی ایجاد حرکت.

اما زنده کردن عناصر طراحی کار ساده ای نیست. بر خلاف دیگر زمینه های انیمیشن ، شما روش از پیش تعریف شده یا “طبیعی” ای برای متحرک سازی اشیا ندارید. به عنوان مثال ، در یک انیمیشن سنتی سنتی (مانند فیلم های دیزنی) ، می توانید از منابع بی پایان طبیعت برای تحریک چهره انسان یا حیوان استفاده کنید. اما در Motion Design هیچ اشاره طبیعی به نحوه حرکت اشکال ، تایپوگرافی و توری وجود ندارد. به همین دلیل ، طراحان حرکت انواع حرکات ، شتاب و سرعت را مطالعه می کنند. با کنار هم قرار دادن همه متغیرها می توانند عناصر طراحی را به گونه ای انسانی تر کنند که بتواند با بینندگان ارتباط برقرار کند.
تاریخچه حرکت گرافیک
قبل از وجود Motion Graphics ، زمانی وجود داشت که قطعات Graphic Design فقط در قالب صاف و بدون حرکت کار می کردند. زمانی که تصاویر متحرک با کاریکاتورهای سنتی والت دیزنی برابر بود. اما با پیشرفت سینما ، به ویژه در عناوین آغازین ، بود که Motion Design ظهور کرد.

در دهه 1940 ، Motion Graphics از طریق کار تجربی اسکار فیشینگر و نورمن مک لارن متولد شد. در دهه 1950 ، طراحان شگفت انگیزی مانند Saul Bass ، Maurice Binder و Pablo Ferro Motion Graphics را به طرز چشمگیری در معرض دید عموم قرار دادند.

فیلم هایی که هنرمندان روی آنها کار کرده اند هنوز هم مرجع اصلی و الهام بخش بسیاری از طراحان موشن گرافیک و کارشناسان سینما هستند. کار آنها یک رویکرد غیرمنتظره و خلاقانه برای ایجاد روحیه تماشاگران ، ایجاد هیجان و معرفی اطلاعات فنی درباره فیلم ، مانند شرکت تهیه کننده ، کارگردان فیلم ، بازیگران و بسیاری دیگر بود. این شیوه جدید بازی با کلمات و عناصر گرافیکی که مردم قبلاً ندیده بودند ، نقطه ورود محبوبیت بیشتر Motion Graphics بود و به سینما و تلویزیون اصلی رسید.

Motion Graphics با پیشرفت های فناوری ارتباط فوق العاده ای دارد ، بنابراین طبیعتاً تکامل آنها در هم آمیخته است. در سالهای اخیر ، پیشرفت نرم افزارهای طراحی و انیمیشن به Motion Graphics اجازه می دهد تا برای کسانی که مایل به یادگیری یا تولید هستند بسیار بیشتر در دسترس قرار گیرد. در عین حال ، همه جا بودن صفحه نمایش در اطراف ما فرصت های بیشتری را برای طراحی و در نتیجه تحریک محتوا ایجاد کرده است. از اتومبیل های ما گرفته تا بیلبوردها ، یخچال های هوشمند ما و تلفن های موجود در جیب ما ، امروزه همه چیز از موشن گرافیک استفاده می کند.
موارد استفاده از موشن گرافیک امروزه
توسعه فناوری و وجود صفحه نمایش در چندین دستگاه در زندگی ما طیف وسیعی از استفاده از Motion Graphics را گسترش داد. آنچه قبلاً فقط برای معرفی اطلاعات فنی و ایجاد روحیه برای داستان استفاده می شد ، امروزه طیف وسیعی از اهداف را ارائه می دهد.

در تلویزیون ، Motion Design در افتتاحیه برنامه های تلویزیونی ، به عنوان مارک ویدیویی کانال ، و برای معرفی اطلاعات با ضربه گیرها ، یک سوم پایین و بسیاری دیگر استفاده می شود. همچنین در اخبار و در پس زمینه مجازی آنها روی صفحه پیش بینی قرار گرفته است. تلویزیون از روزهای اولیه از حرکت استفاده می کرد و به بخشی جدایی ناپذیر از هویت آن تبدیل شد و به ایجاد یک کانال یا نمایش به یاد ماندنی کمک کرد.

با پیشرفت وب سایت ها و برنامه ها ، حرکت نقش مهمی در کمک به ایجاد تجربه های رابط بهتر از طریق حوزه طراحی UX Motion Design ایفا کرده است.

وقتی صحبت از تبلیغات ، به ویژه رسانه های اجتماعی به میان می آید ، موشن گرافیک واقعاً در همه چیز از تبلیغات پیچیده و مبتنی بر داستان ، تا پست های متحرک ساده اینستاگرام درخشان است. این یک ابزار عالی برای کمک به شرکت ها است که از دیگران متمایز شوند.

موارد استفاده دیگر شامل منوهای متحرک در زنجیره های فست فود گرفته تا تابلوهای پیش بینی شده در فرودگاه ها و رویدادها است. حرکت در همه جا مورد استفاده قرار می گیرد و هر موقعیت پتانسیل خود را در سطح متفاوتی بررسی می کند.

چگونه به حرکت فکر کنیم
انتزاع – مفهوم – برداشت
وقتی به یک قطعه متحرک فکر می کنید ، بیشتر به معنای واقعی کلمه نیست و بیشتر به بیان و انتزاع هایی که می توانید برای انتقال یک ایده ایجاد کنید ، اهمیت می دهید. از نظر طبیعت ، طراحی حرکت به عملکرد خوب متکی نیست. استفاده از استعاره های بصری یک متحد عالی برای فیلم های متحرک قدرتمند است.
ریتم
وقتی صحبت از حرکت به میان می آید ، سرعت اقدامات و انتقال صحنه ها برای یک ویدیو موشن گرافیکی خوب بسیار مهم است. این در مورد تسلط بر زمان و مکان است. ریتم از تفاوت سرعت عمل در لحظات مختلف انیمیشن ناشی می شود. حرکات نرم تر ، با مدت زمان طولانی تر ، می تواند احساس آرامش را به ارمغان بیاورد ، در حالی که اقدامات سریع و تعداد زیادی از حرکتها نشان دهنده انرژی بیشتر است. ترکیب آنها در یک ویدیو به ایجاد ریتم و ایجاد اوج کمک می کند. حرکت یک زبان است ؛ این به تنهایی داستانی را روایت می کند و پیام را قدرتمند می کند.

زمان خواندن
حرکت فقط مربوط به حرکات زیبا و ریتم عالی نیست. یکی دیگر از جنبه های مهم حرکت ، زمان خواندن است. این بدان معناست که هر متن و عملکرد روی صفحه باید زمان مناسبی داشته باشد تا به بیننده اجازه دهد آنچه را که اتفاق می افتد بخواند و بفهمد. بسیاری از اتفاقات در یک دوره کوتاه مدت می تواند آشفته به نظر برسد و منجر به سوء تفاهم شود.

در نهایت ، Motion Graphics یک منطقه باورنکردنی از انیمیشن است که محبوبیت آن به مرور افزایش می یابد. درک کاربردها و امکانات متمایز آن می تواند منجر به ایده های بدیع شود. به یاد داشته باشید که Motion Graphics بیشتر از حرکات زیبا معنی می دهد. این طراحی را با ارتباطات ترکیب می کند و یک قطعه را زنده می کند.

موشن گرافیک در برابر انیمیشن: تفاوت چیست؟
اگر می خواهید برای تولید ویدئوهای متحرک برای کسب و کار خود وارد شوید ، احتمالاً از خود پرسیده اید: تفاوت بین انیمیشن و موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک نوعی انیمیشن است. در حالی که موشن گرافیک طراحی گرافیکی متحرک یا متحرک را توصیف می کند ، این انیمیشن یک اصطلاح چتر برای کل زمینه تصویربرداری متحرک است ، از جمله همه چیز از کاریکاتور گرفته تا کلمات. تمرکز گرافیک بر تحرک بخشیدن به عناصر طراحی گرافیکی است ، اما تمایل به جنبه قصه گویی کمتری نسبت به سایر انواع انیمیشن دارد.

این اصطلاحات اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند و تمایز همیشه به طور کامل سیاه و سفید نیست.

در این مقاله ، ما موشن گرافیک را تعریف کرده و تفاوت آن را با سایر سبک های انیمیشن توضیح می دهیم. ما همچنین توضیح می دهیم که هنگام صحبت از موشن گرافیک و انیمیشن از چه اصطلاحی استفاده کنیم.
موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک از یک طرح گرافیکی استفاده می کند که در غیر این صورت ثابت است و معمولاً بدون پیروی از روایت خاصی به آن متحرک و حرکت می دهد.

آیا می خواهید میله های نمودار شما برای استعداد بصری بیشتری افزایش یابد؟ این گرافیک متحرک است.

آیا می خواهید لوگوی وب سایت شما بچرخد؟ این گرافیک متحرک است.
آیا می خواهید شخصیت ها را تحریک کنید تا داستان پری کودکان زنده شود؟ این در واقع گرافیک متحرک نیست. این نوع انیمیشن کاملاً متفاوت است.

اینکه آیا “داستانی” گفته می شود یا خیر ، عامل تعیین کننده بزرگی در تصمیم گیری در مورد کار با موشن گرافیک یا انیمیشن است. انیمیشن متحرک معمولاً دارای اشکال ، اشیاء یا متنی است که در حال حرکت است.

چرا باید به جای اینفوگرافیک ثابت و ارزان قیمت ، از موشن گرافیک خودداری کنیم؟
موشن گرافیک می تواند ایده های پیچیده را به صورت بصری نشان دهد. موشن گرافیک را به عنوان یک کمک بصری در نظر بگیرید. توضیح برخی ایده ها (به ویژه ایده های بزرگ و انتزاعی) با کلمات یا تصاویر ثابت دشوار است. چند ثانیه موشن گرافیک می تواند همه چیز را کاملاً روشن کند. فقط به این فکر کنید که چگونه هنگام وارد کردن رمز عبور اشتباه ، فیلدهای گذرواژه مرتعش می شوند یا قرمز می شوند و فوراً به شما نشان می دهد که باید دوباره امتحان کنید.

سبک بصری موشن گرافیک برای طیف وسیعی از بینندگان جذاب است. کاریکاتورها ممکن است برای یک تجارت رسمی بسیار کودکانه به نظر برسند. اما موشن گرافیک می تواند از آن سبک جذاب و سرگرم کننده استفاده کند و آن را در موضوعات بالغ تر به کار گیرد. صرف نظر از اینکه در چه صنعتی هستید ، موشن گرافیک می تواند پیام شما را جذاب تر و سرگرم کننده تر کند.
انیمیشن چیست؟

انیمیشن واژه وسیع تری است که موشن گرافیک تحت آن قرار می گیرد. تاریخچه انیمیشن بیش از 100 سال است. (آیا می خواهید به تاریخ آن بپردازید؟ این راهنمای عالی برای انیمیشن را بررسی کنید).
هر تکنیکی که باعث حرکت اجسام یا تصاویر ثابت می شود ، انیمیشن است-چه کاریکاتورهای دستی ، CGI ، انیمه ها ، کلمات یا موشن گرافیک ها. این دسته ها متقابلاً منحصر به فرد نیستند. اکثر موشن گرافیک ها با CGI انجام می شوند ، اما از لحاظ نظری می توانید موشن گرافیک های دستی را نیز انجام دهید.

آنچه موشن گرافیک را از سایر انواع انیمیشن (حداقل از نظر ویدیوهای بازاریابی) جدا می کند محتوا است. موشن گرافیک ها معمولاً با حرکت دادن اجسام انتزاعی ، متن و سایر عناصر طراحی گرافیکی همراه هستند. زنده کردن نمودار ، اینفوگرافیک یا طراحی وب با استفاده از حرکت به طور کلی “انیمیشن” است ، اما به طور خاص ، نوعی انیمیشن است که موشن گرافیک نامیده می شود.
در مقابل ، انیمیشن به عنوان یک شکل هنری خاص بیشتر بر جلوه های سینمایی و تکنیک های قصه گویی برای ایجاد یک روایت تمرکز می کند.

اینطور فکر کنید: اگر ویدیوی شما گرافیک را برای نشان دادن یک نقطه به حرکت در آورد ، به آن گرافیک متحرک می گویند. اگر ویدیوی شما دارای شخصیتی انسانی است که به سفری احساسی می رود ، به احتمال زیاد “انیمیشن” نامیده می شود.

بنابراین چه زمانی از واژه انیمیشن در مقایسه با موشن گرافیک استفاده می کنید؟

انیمیشن برای داستان استفاده می شود. هرکسی که فیلم پیکسار را دیده باشد می داند که انیمیشن می تواند یک رسانه قصه گویی قدرتمند باشد. موشن گرافیک می تواند داده های آماری را زنده کند ، اما انیمیشن می تواند شخصیت ها را با روایت های احساسی ، خلاقیت و بیان هنری زنده کند.

انیمیشن گرانتر است. موشن گرافیک ها معمولاً راحت تر تولید می شوند. این یک شکل متحرک کمتر پیچیده است. اما هنگامی که شروع به مشاهده CGI فوتورئالیستی ، آثار هنری طراحی شده با دست یا نقاشی شده و تکنیک های استاپ موشن می کنید ، انتظار سرمایه گذاری بیشتری را داشته باشید.

موشن گرافیک در برابر انیمیشن: زمان استفاده از هر تکنیک

این هیچ رازی نیست که اینترنت ویدیوها را دوست دارد. صرف نظر از اینکه موشن گرافیک را انتخاب کنید یا سبکهای دیگر انیمیشن ، فیلم ها به طور کلی تعامل ، ترافیک و تبدیل بهتری را ارائه می دهند.
ویدئو نوع اول محتوا از مارک های تجاری است که 93 درصد از بازاریابان دیجیتال می گویند ویدئوهای رسانه های اجتماعی آنها را جذب کرده است. بیش از نیمی از کاربران پس از تماشای یکی از فیلم های خود در رسانه های اجتماعی با یک نام تجاری درگیر شدند.

با این حال ، شما فقط هیچ ویدئویی نمی خواهید ، شما می خواهید ویدیویی را که بیشتر با اهداف تجاری و تجاری شما مطابقت دارد ، دنبال کنید. بنابراین ، از موشن گرافیک یا انیمیشن استفاده می کنید؟

زمان استفاده از موشن گرافیک
موشن گرافیک برای ترسیم یا تأکید بر واقعیات و نشان دادن نکته ای که سعی می کنید به آن اشاره کنید ، بهترین است. موشن گرافیک زمانی استفاده می شود که نیازی به روایت یا داستان نویسی نباشد.

فیلم های متحرک می توانند خدمات یا محصولات پیچیده شما را تجزیه کرده و به شیوه ای به یاد ماندنی ارائه دهند. به یاد داشته باشید ، گرافیک های متحرک اصلی ترین ابزارهای بصری آنها هستند ، بنابراین آنها در آموزش ایده های غیرقابل درک از طریق تصاویر ، برتری دارند.

زمان استفاده از تکنیک های متحرک سازی دیگر
اگر می خواهید جنبه های احساسی یک داستان را برجسته کنید ، یک روایت ارائه دهید ، یا اگر می خواهید در سطح احساسی با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید ، می خواهید با انواع دیگر انیمیشن ها همراه باشید.

داستان ها به ایجاد ارتباط عمیق تر بین شما و مخاطبان مورد نظر کمک می کنند و انواع دیگر انیمیشن ها برای ایجاد این نوع روایت ها مناسب ترند.

بازاریابی در حال حرکت

وقتی در مورد موشن گرافیک و انواع دیگر انیمیشن صحبت می کنیم ، به یاد داشته باشید: بین این موارد همپوشانی زیادی وجود دارد و گاهی اوقات تشخیص آنها از یکدیگر دشوار است.

اما صرف نظر از نوع ویدئوی متحرک که استفاده می کنید ، در راه جذب محتوای جذاب تر برای مخاطبان خود هستید.

و ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا آن را درست انجام دهید: درباره ویدیو بیشتر بدانید ، از اصول تولید ویدیو و بازاریابی ویدیویی و انواع ویدیوها ، تا مقیاس بندی تولید ویدیوهای خود و ایجاد ویدئو برای رسانه های اجتماعی.