سئو / بهینه سازی موتور جستجو چیست؟
SEO مخفف “بهینه سازی موتورهای جستجو” است. به عبارت ساده ، به معنای روند بهبود سایت شما برای افزایش نمایان شدن آن در زمانی است که افراد محصولات یا خدمات مربوط به کسب و کار شما را در Google ، Bing و سایر موتورهای جستجو جستجو می کنند. هر چه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند ، احتمال جلب توجه و جذب مشتریان احتمالی و موجود به کسب و کار شما بیشتر است.

سئو چگونه کار می کند؟
موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ از ربات ها برای خزیدن صفحات در وب ، رفتن از سایتی به سایت دیگر ، جمع آوری اطلاعات مربوط به آن صفحات و قرار دادن آنها در فهرست استفاده می کنند. فهرست را مانند یک کتابخانه غول پیکر در نظر بگیرید که در آن کتابدار می تواند کتاب (یا صفحه وب) را جمع آوری کند تا به شما کمک کند دقیقاً آنچه را که در آن زمان به دنبال آن هستید پیدا کنید.

در مرحله بعد ، الگوریتم ها صفحات ایندکس را با در نظر گرفتن صدها فاکتور یا سیگنال رتبه بندی ، تجزیه و تحلیل می کنند تا تعیین شود که صفحات ترتیب باید در نتایج جستجوی یک پرس و جو مشخص ظاهر شوند. در قیاس کتابخانه ما ، کتابدار تک کتاب موجود در کتابخانه را خوانده است و می تواند دقیقاً به شما بگوید که کدام یک پاسخ سوالات شما را خواهد داشت.

فاکتورهای موفقیت SEO ما را می توان به عنوان نیابتی برای جنبه های تجربه کاربر در نظر گرفت. به این ترتیب است که ربات های جستجو دقیقاً برآورد می کنند که یک وب سایت یا صفحه وب چقدر می تواند به جستجوگر آنچه را که جستجو می کنند بدهد.

بر خلاف تبلیغات جستجوی پولی ، شما نمی توانید به موتورهای جستجو پرداخت کنید تا رتبه جستجوی ارگانیک بالاتری را بدست آورید ، این بدان معناست که متخصصان SEO باید کار خود را انجام دهند. آنجاست که وارد می شویم

جدول دوره ای عوامل سئو عوامل ما را بر اساس اهمیت کلی آن در SEO به شش دسته اصلی و وزن تقسیم می کند. به عنوان مثال ، کیفیت محتوا و تحقیقات کلمات کلیدی از عوامل کلیدی بهینه سازی محتوا هستند و قابلیت خزندگی و سرعت از عوامل مهم معماری سایت ها هستند.

جدول تناوبی SEO که به تازگی به روز شده است همچنین شامل لیستی از سموم است که از بهترین شیوه های SEO کاسته می شود. اینها میانبرها یا ترفندهایی هستند که ممکن است برای تضمین رتبه بالا در زمانی که روشهای موتورها بسیار پیچیده تر بودند ، کافی باشد. و ، آنها حتی ممکن است برای مدت کوتاهی کار کنند – حداقل تا زمانی که شما گرفتار شوید.

ما همچنین یک بخش جدید Niches داریم که به عوامل موفقیت SEO در سه زمینه اصلی می پردازد: SEO محلی ، اخبار/انتشارات و SEO تجارت الکترونیک. در حالی که جدول کلی دوره ای SEO ما به شما در بهترین شیوه ها کمک می کند ، دانستن تفاوت های ظریف SEO برای هر یک از این Niches می تواند به شما در موفقیت در نتایج جستجو برای مشاغل کوچک ، وبلاگ دستور العمل و/یا فروشگاه آنلاین شما کمک کند.

الگوریتم های جستجو به گونه ای طراحی شده اند که صفحات مرتبط و معتبر را نشان دهند و تجربه جستجوی کارآمدی را در اختیار کاربران قرار دهند. بهینه سازی سایت و محتوای خود با در نظر گرفتن این عوامل می تواند به رتبه صفحات شما در نتایج جستجو کمک کند.

چرا SEO برای بازاریابی مهم است؟
سئو بخش اساسی بازاریابی دیجیتال است زیرا افراد سالانه میلیاردها جستجو انجام می دهند ، اغلب با هدف تجاری برای پیدا کردن اطلاعات در مورد محصولات و خدمات. جستجو اغلب منبع اصلی ترافیک دیجیتال برای مارک ها است و مکمل سایر کانال های بازاریابی است. دید بیشتر و رتبه بالاتر در نتایج جستجو نسبت به رقابت شما می تواند تأثیر مهمی در نتیجه نهایی شما داشته باشد.

با این حال ، نتایج جستجو در چند سال گذشته در حال پیشرفت بوده و به کاربران پاسخ ها و اطلاعات مستقیم تری می دهد که به احتمال زیاد کاربران را در صفحه نتایج به جای رانندگی به وب سایت های دیگر نگه می دارد.

همچنین توجه داشته باشید ، ویژگی هایی مانند نتایج غنی و پانل های دانش در نتایج جستجو می تواند دید را افزایش داده و اطلاعات بیشتری را در مورد شرکت شما به طور مستقیم در نتایج به کاربران ارائه دهد.

در مجموع ، SEO پایه و اساس یک اکوسیستم بازاریابی جامع است. هنگامی که می فهمید کاربران وب سایت شما چه می خواهند ، می توانید این دانش را در کمپین های خود (پولی و ارگانیک) ، در وب سایت خود ، در ویژگی های رسانه های اجتماعی خود و موارد دیگر پیاده سازی کنید.

چگونه می توان سئو را یاد گرفت؟
نکته: منتظر به روز شدن جدول دوره ای SEO 2021 ما در SMX Advanced در 15 ژوئن باشید!

برای بررسی مفید SEO ، جدول دوره ای عوامل سئو ما شما را با تمام مفاهیم کلیدی که باید بدانید ، از جمله عناصر لازم برای SEO موفق در داخل و خارج از صفحه ، به علاوه “سموم” یا تاکتیک هایی که می تواند آسیب برساند ، آشنا می کند. رتبه بندی شما

جدول و گزارش همراه با سه قسمت جستجو عبارتند از:

سئوی محلی
نشر/SEO سئو
سئو تجارت الکترونیک
جدول تناوبی عوامل SE O به عنوان پایه این راهنمای SEO عمل می کند. این منابع در کنار هم به شما در یادگیری سئو و اطلاع از استراتژی خود برای موفقیت کمک می کند.

راهنمای سرزمین موتورهای جستجو برای SEO
به عنوان همراه جدول تناوبی ما در زمینه عوامل SEO ، راهنمای موتور جستجو در SEO اصول اولیه بهینه سازی برای جستجو را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید یک استراتژی محکم برای هدایت ترافیک ارگانیک به سایت خود ایجاد کنید.

در راهنمای زیر ، ما این عوامل را عمیق تر توضیح می دهیم و نکات تاکتیکی متخصصان در زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو را برجسته می کنیم که به وب سایت شما کمک می کند بازدیدکنندگان بیشتری را از جستجوی ارگانیک دریافت کند.