طراحی وب سایت چیست؟
منظور از طراحی وب سایت طراحی وب سایت هایی است که در اینترنت نمایش داده می شوند. معمولاً به جنبه های تجربه کاربر در توسعه وب سایت اشاره دارد تا توسعه نرم افزار. طراحی وب قبلاً بر طراحی وب سایت برای مرورگرهای رومیزی متمرکز بود. با این حال ، از اواسط دهه 2010 ، طراحی مرورگرهای تلفن همراه و رایانه لوحی اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است. یک طراح وب بر روی ظاهر ، چیدمان و در برخی موارد محتوای یک وب سایت کار می کند. به عنوان مثال ، ظاهر به رنگ ، فونت و تصاویر استفاده شده مربوط می شود. چیدمان به چگونگی ساختار و طبقه بندی اطلاعات اشاره دارد. استفاده از یک طراحی وب خوب آسان است ، از نظر زیبایی زیبا و مناسب گروه کاربری و مارک وب سایت است. بسیاری از صفحات وب با تمرکز بر سادگی طراحی شده اند تا هیچگونه اطلاعات و عملکردهای جانبی که ممکن است باعث حواس پرتی کاربران شود یا باعث سردرگمی آنها شود ظاهر نشوند. از آنجا که سنگ بنای اصلی خروجی طراح وب سایتی است که اعتماد مخاطبان مورد نظر را جلب و تقویت می کند ، حذف تا حد ممکن نقاط ناراحت کننده کاربر تا حد ممکن یک ملاحظه مهم است. دو روش متداول برای طراحی وب سایت هایی که هم روی دسکتاپ و هم روی موبایل خوب کار می کنند ، طراحی ریسپانسیو و سازگار است. در طراحی واکنش گرا ، محتوا بسته به اندازه صفحه نمایش به صورت پویا حرکت می کند. در طراحی تطبیقی ​​، محتوای وب سایت در اندازه طرح بندی که با اندازه های معمول صفحه نمایش مطابقت دارد ثابت می شود. حفظ طرح بندی که تا حد ممکن بین دستگاه ها سازگار باشد ، برای حفظ اعتماد و تعامل کاربران بسیار مهم است. از آنجا که طراحی واکنش گرا می تواند در این زمینه مشکلاتی را به همراه داشته باشد ، طراحان باید در کنار گذاشتن کنترل نحوه ظاهر شدن کارهای خود دقت کنند. اگر آنها نیز مسئول محتوا باشند ، در حالی که ممکن است نیاز به گسترش مهارت های خود داشته باشند ، از مزیت کنترل کامل محصول نهایی لذت خواهند برد.

8 نوع مختلف وب سایت و نحوه طراحی آنها
توجه به طراحی وب سایت برای ایجاد کسب و کار شما بسیار مهم است.
در حال حاضر نزدیک به 1.7 میلیارد وب سایت آنلاین وجود دارد که انواع مختلفی از وب سایت ها را برای مطالعه ارائه می دهند ، اما همچنین سردرگمی زیادی در مورد اینکه کدام نوع و طراحی برای شما بهترین کار را می کند ، وجود دارد.
به عنوان یک طراح یا صاحب مشاغل کوچک ، باید با انواع مختلف صفحات وب آشنا باشید ، بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که کدام نیازهای شما را برآورده می کند. مطالعه آنچه رقبا انتخاب کرده اند و انجام آزمایش به شما امکان می دهد قالب مناسب برای هر نام تجاری و مشتریان خود را ایجاد کنید.

در اینجا 8 نوع مختلف وب سایت وجود دارد:

1. صفحه های اصلی

صفحه اصلی مرکز اصلی سایت شما است و به عنوان چهره یک نام تجاری عمل می کند.

صفحه اصلی شما به بازدیدکنندگان سایت در دسترسی به مناطق مختلف سایت کمک می کند و همچنین می تواند به عنوان قیف تبدیل عمل کند. از آنجا که اکثر مردم از طریق صفحه اصلی شما به شما مراجعه می کنند ، اینجاست که طراحی بیشترین اهمیت را دارد.

یک صفحه اصلی می تواند شکل های مختلفی داشته باشد ، اما هنگام طراحی ، به یاد داشته باشید که هدف از صفحه اصلی به عنوان ناوبری اصلی و مورد توجه بازدیدکنندگان سایت است. شغل خود را واضح کنید و پیشنهاد ارزش منحصر به فرد (UVP) را از قبل ارائه دهید. سلسله مراتب و ساختار ناوبری سایت را در صفحه اصلی ایجاد کنید. از پالت رنگ ، لوگو و تصاویر نام تجاری خود استفاده کنید که بسیار مرتبط با تجارت است. صفحه اصلی برای تصویر کسب و کار تعیین کننده است ، بنابراین باید از طریق تصاویر و کلمات داستانی در مورد شخصیت شما بیان کند.
Matcha Kari یک مثال عالی از این نوع وب سایت صفحه اصلی است. به ناوبری در بالای صفحه توجه کنید که آهنگ مورد نظر شما را در سایت تعیین می کند. از آنجا که این صفحه به عنوان آغازگر قیف تبدیل عمل می کند ، بازدیدکنندگان می توانند کوپن دریافت کنند ، در لیست پستی مشترک شوند یا ویدیویی در مورد محصولات خود تماشا کنند.

2. وب سایت های مجله

یک وب سایت مجله شامل مقالات ، عکس ها و فیلم های آموزنده و آموزنده است. در بیست سال گذشته ، صنعت مجلات از یک پلت فرم فقط برای چاپ به یک قالب عمدتا دیجیتالی تبدیل شده است. نوع وب سایت مجله برای وب سایتهای اطلاعاتی ، به ویژه نشریات دانشگاهها و سازمانها ، خوب کار می کند.

همانطور که در مورد ایجاد سایت مجله فکر می کنید ، با ایجاد یک چارچوب اساسی شروع کنید. صرف نظر از روزی که در صفحه اصلی شما قرار می گیرند ، کاربران باید یک طرح مشابه را ببینند و هر مقاله باید دارای یک طرح بندی و ناوبری مشابه باشد. به خاطر داشته باشید که طراحی کلی چقدر دارای اندازه صفحه نمایش بسیار متفاوت است تا مطمئن شوید محتوای شما به راحتی در رایانه های رومیزی و تلفن های هوشمند قابل خواندن است.
Urban Omnibus یک وب سایت مجله آنلاین با طرح مجلات نسبتاً سنتی است. موضوع شماره فعلی آنها با تصویر قهرمان و جعبه ای توصیف می شود که در مقاله ویژگی ها توضیح داده شده است. در زیر پست برجسته یک طرح بندی از هر ستون در مجله با تصویر ، عنوان و شرح مختصر آنچه خوانندگان در هر مقاله پیدا می کنند ، قرار دارد.

3. وب سایت های تجارت الکترونیک

وب سایت تجارت الکترونیک مقصد خرید آنلاین است که کاربران می توانند محصولات یا خدمات شرکت شما را خریداری کنند.

یک وب سایت تجارت الکترونیک قوی ، مرور محصولات ، فیلتر بر اساس دسته ها ، برجسته کردن فروش ویژه و خرید را آسان می کند.
یک راه آسان برای شروع ، استفاده از یک سیستم عامل تجارت الکترونیکی کامل مانند Shopify یا Squarespace است. تیم شما می تواند به راحتی موجودی آنلاین را به روز کرده و محصولات جدید را لیست کند. بعلاوه ، به دلیل اینکه سیستم به هم متصل است ، فروش ، تدارکات و بازاریابی همه از عملکرد خوب مطلع می شوند. در زمینه طراحی ، سیستم عامل های تجارت الکترونیکی چندین الگو ارائه می دهند که تقریباً با نیازهای هر نوع کسب و کار مطابقت دارد.

Flipkart طیف گسترده ای از محصولات را به فروش می رساند ، به این معنی که موارد زیادی در صفحه اصلی آنها نمایش داده شده است. توجه داشته باشید که چگونه آنها موارد را به دسته های خاصی تقسیم می کنند ، اما معاملات برجسته روز را در صفحه اصلی خود ارائه می دهند. هر تصویر حرفه ای است و محصول را به وضوح نشان می دهد ، اما توضیحات در ابتدا مختصر است و جزئیات بیشتری در صفحه محصول وجود دارد.

4. وبلاگ ها

یک وبلاگ به طور مرتب مقالات ، عکس ها و ویدئوها را به روز می کند. وبلاگها در مقایسه با مجلات با محتوای شخصی و معمولی شروع به کار کردند. اما از آن زمان ، خطوط تار شده اند ، و در حال حاضر بسیار عادی است که مارک ها و مشاغل اصلی وبلاگ خود را داشته باشند. افزودن محتوای متخصص اعتبار کلی یک شرکت یا فرد را بهبود می بخشد. وبلاگ ها همچنین مطالبی را برای پست های رسانه های اجتماعی و کمپین های ایمیل ارائه می دهند.

با این حال ، یک وبلاگ همچنین می تواند برای شرکت های کوچکتر دست و پا گیر باشد. قبل از شروع راه اندازی یک تیم و استراتژی برای تازه نگه داشتن محتوا ، مطمئن شوید. در واقع بهتر است وبلاگ نداشته باشید و در عوض چند ویدیو یا راهنما ارائه دهید تا داشتن یک وبلاگ ناامید کننده قدیمی.

Nourish Eats همه چیز را ساده و متمرکز بر محتوای وبلاگ خود نگه می دارد.
به جای استفاده از یک نوار لغزنده در بالای صفحه ، سایت یک اسلایدر چرخشی به سمت راست را ادغام می کند ، که از طریق دسته های مختلف در سایت قرار می گیرد. اسلایدر محتوا را تازه نگه می دارد و کاربران را درگیر خود می کند. کاربران می توانند در هر نقطه حرکت کرده یا از فلش ها برای حرکت به جلو یا عقب استفاده کنند.
5. وب سایت های نمونه کارها

یک وب سایت نمونه کارها به متخصصان خلاق مکانی برای نمایش بهترین آثار خود می دهد. این برای هنرمندان ، نویسندگان ، طراحان ، فیلمسازان ، مبلمان سازها مناسب است – شما آن را نام می برید.

هنگام ایجاد نمونه کارها ، نیازی به افزودن تک پروژه ای که تا به حال روی آن کار کرده اید نیست. در عوض ، بر ایجاد دسته بندی موارد و برجسته کردن بهترین آثار از هر دسته تمرکز کنید. یک وب سایت نمونه کارها طبیعتاً کمی خلاق تر است ، بنابراین این مکان برای آزمایش طرح های منحصر به فرد و افزودن ویژگی های جالب است.
نمونه کارها آنلاین طراح Gautier Maillard ترکیبی کامل از خلاقیت و بهترین نکات برجسته پروژه است. وقتی کاربر صفحه را پایین می آورد ، تصاویر مختلف برجسته می شوند. روی هر تصویر کلیک کنید و کمپین های تبلیغاتی مربوط به پروژه را مشاهده می کنید. اگر می خواهید در مورد طراح بیشتر بدانید ، روی دکمه ناوبری در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و یاد بگیرید که او در پاریس زندگی می کند ، جایی که در آنجا تحصیل کرده است و در چه پروژه هایی کار کرده است. این طرح و استراتژی کار می کند زیرا تمرکز بر روی کار واقعی او است و متن محدود است. کاربران تصاویر را بهتر از متن به تنهایی پردازش و به خاطر می آورند.

6. صفحات فرود

صفحه فرود یک نوع صفحه خاص است که برای یک کمپین بازاریابی ایجاد شده است و بازدیدکنندگان را به انجام یک اقدام خاص سوق می دهد.

محتوای صفحه فرود باید محدود باشد و به سمت فراخوانی برای اقدام (CTA) که می خواهید کاربر انجام دهد ، اشاره کند. مقدار زیادی فضای سفید در اطراف CTA خود بگذارید و عناصری که به هدف آن کمپین مربوط نمی شوند را در سایر صفحات ذخیره کنید.
صفحه فرود آزمایشی رایگان Shopify عناوین ساده و دعوت به اقدام ، مانند “شروع دوره آزمایشی رایگان” را ارائه می دهد. همه عناصر موجود در صفحه ، خریدار را در سفری بسیار خاص هدایت می کند که به این ترتیب باید به یک رهبر واجد شرایط تبدیل شود. آنها از تصاویر مرتبط و شیک استفاده می کنند و کمی جلوه سه بعدی با عینک آفتابی در گوشه اضافه می کنند و در عین حال نشان می دهند که یکی از چیدمان های سایت خرید آنها چگونه است.

7. وب سایت های رسانه های اجتماعی

تقریبا 2.77 میلیارد نفر در شبکه های اجتماعی با ده ها پلتفرم مختلف در دسترس هستند. مهم نیست مخاطبان مورد نظر شما چه کسانی هستند ، احتمالاً آنها را در فیس بوک یا توییتر ، اینستاگرام یا Snapchat یا LinkedIn پیدا خواهید کرد. اگرچه نمی توانید خود پلتفرم ها را دوباره طراحی کنید ، اما تا حدودی بر ظاهر صفحه خود کنترل دارید و می توانید محتوایی ایجاد کنید که باعث اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی شود.

به دنبال نگاهی ثابت به همه صفحات رسانه های اجتماعی و صفحات وب خود باشید ، تا کاربران فوراً بدانند که نام تجاری شما در پشت صفحه قرار دارد. از آرم و رنگ های مشابه استفاده کنید. صدا و شخصیت خاصی را انتخاب کنید که در تمام محتوا درخشیده شود.

هنگام ایجاد محتوا ، بر مواردی تمرکز کنید که پتانسیل بالایی برای به اشتراک گذاشتن در رسانه های اجتماعی دارند ، مانند فیلم های سرگرم کننده ، اینفوگرافیک ها ، میم ها ، گزارشات عمیق و پیشنهادات رایگان. نکات بیشتری در مورد نحوه ایجاد صفحات رسانه های اجتماعی برای تجارت خود در اینجا بیابید.

صفحه فیس بوک نوتلا ترکیبی جالب از محتوا را نشان می دهد که همه با پالت رنگ کلی و ظاهر مارک مطابقت دارد. آنها دارای الگوهای رفتاری هستند که مخصوص رسانه های اجتماعی ساخته شده اند ، مانند “امروز ، من Nutella خود را با … به اشتراک می گذارم.” توجه کنید که چگونه دکمه های رسانه های اجتماعی را در وب سایت خود نشان می دهند تا کاربران به راحتی آنها را در سیستم عامل های مختلف پیدا کنند.

8. فهرست و صفحات تماس

یک فهرست یا صفحه تماس مکانی است که کاربران می توانند با شما یا دیگران ارتباط برقرار کنند.

وقتی می خواهید مخزنی از مشاغل یا افراد درون یک سازمان را فهرست کنید ، این نوع وب سایت به خوبی کار می کند. به عنوان مثال ، یک فهرست رستوران محلی دارای غذاخوری هایی در این منطقه با منوها ، محدوده قیمت ، شماره تلفن و نظرات است.

ماهیت یک سازمان فرصتی برای وب سایت فهرست راهنما ایجاد می کند. به عنوان مثال ، انجمن دندانپزشکان محلی در یک شهر ممکن است هر یک از اعضا ، حوزه تخصص آنها و اطلاعات تماس آنها را لیست کند. این گزینه طراحی را در جیب پشت خود برای مشتریان نگه دارید.

Manta یک فهرست تجاری است که مشاغل کوچک را بر اساس موقعیت مکانی نشان می دهد. این سایت علاوه بر قابلیت جستجوی کلمات کلیدی ، مرور دسته بندی در مناطقی مانند رستوران ها ، پیمانکاران و پزشکان را ارائه می دهد. شرکت ها می توانند ورودی را به فهرست اضافه کنند و سایت از طریق تبلیغات درآمد کسب می کند.

نوع وب سایت مناسب برای مخاطبان خود را انتخاب کنید

طراحی خوب بسیار بیشتر از یک ظاهر جذاب است ، اما باعث جلب توجه کاربران می شود و به شدت برای نیازهای مخاطبان که سایت را مشاهده می کنند ، هدف قرار می دهد. به آنچه شرکت های دیگر در طراحی وب سایت خود انجام داده اند توجه کنید و سریعاً تشخیص دهید که کدام قالب برای هر پروژه مناسب است. دانستن آنچه دیگران با انواع مختلف صفحات انجام داده اند ، به شما احساس قوی می دهد که چگونه وب سایتی که برای شما بهترین کار را می کند.

5 طراحی وب محبوب که باید بدانید
هدف از انواع مختلف طراحی وب ، استفاده بهینه از فناوری های موجود برای ایجاد وب سایت های چشم نواز است که هدف اصلی آنها را ارائه می دهد. و با چند نکته طراحی ، وب سایت شما فقط جذاب نیست ، بلکه در واقع تبدیل می شود.

دو نوع از انواع مختلف طراحی وب امروزه طراحی وب استاتیک و پویا است. امروز من برخی از طراحی های وب خلاقانه را که امروزه محبوب هستند و باید بدانید ، به شما نشان می دهم. وقت آن رسیده است که عادات قدیمی را ترک کرده و انواع مختلف طراحی وب را امتحان کنید:

1. طراحی وب تصویری
تصویرسازی یک ابزار فوق العاده همه کاره است که می تواند کاربردهای مختلفی در طراحی پیدا کند. و وقتی نوبت به طراحی وب می رسد ، می توانیم پیاده سازی بسیار متنوعی را بیابیم.

تصاویر و نقاشی های کارتونی واقعاً می توانند طراحی وب را زنده کنند. نقاشی طبق تعریف یک فعالیت خلاقانه است و گنجاندن آن در طراحی وب سایت یکی از خلاقانه ترین روش های ارائه اطلاعات در وب است. در سال 2016 ، تصویرسازی با عناصر کوچک جذاب و سرگرم کننده مانند نمادها به بخش حیاتی ظاهر وب تبدیل شده است. به علاوه ، سایت برای کاربران شخصی تر خواهد بود و کاربران را بهتر به هم متصل می کند.

نمونه های زیر را بررسی کنید.
2. طراحی وب مینیمالیست
هدف مینیمالیسم افشای جوهر یک طرح با حذف همه اشکال ، ویژگی ها و مفاهیم غیر ضروری است. در طراحی وب ، مینیمالیسم حواس پرتی های احتمالی را از بین می برد و عناصر را در ابتدایی ترین شکل خود حذف می کند.

این سبکی است که همچنان مد روز است و واکنشی به هرج و مرج و سرریز اطلاعاتی است که در اینترنت ذاتی است. و اگر تنها هدف مجموعه شما نمایش بهترین اثری است که تا به حال خلق کرده اید ، بزرگترین لطفی که می توانید برای خود انجام دهید این است که به سادگی از راه دور بروید.
3. طراحی وب سایت تایپوگرافی
برداشتهای اولیه ، برداشتهای ماندگار هستند. چه بخواهید متوجه شوید چه نشوید ، تایپوگرافی شما به ایجاد تجربه برای کاربران قبل از اینکه آنها حتی یک کلمه را بخوانند یا روی دکمه ای کلیک کنند ، کمک می کند. تایپوگرافی می تواند فراتر از بیان یک داستان باشد – این به کاربر نشان می دهد که پشت وب سایت است و درباره چه چیزی صحبت می کند. رفتار نوع ، فضایی ایجاد می کند و پاسخی مشابه با لحن صدا ایجاد می کند

به عنوان یکی از اصول اصلی طراحی ، تایپوگرافی واقعاً می تواند طراحی وب سایت را ایجاد یا خراب کند. با وجود پیشرفت های اخیر در زمینه فناوری نوع وب ، ما هنوز در مورد طرح بندی خلاقانه تایپوگرافی محدود هستیم ، به این معنی که تکنیک های جایگزینی تصویر هنوز رایج است ، اما این روزها هنگام انتخاب فونت برای طرح های خود ، انتخاب بزرگی داریم.

با این حال ، با افزایش استفاده از تلفن همراه در سال های اخیر ، ممکن است استدلال شود که طراحی تایپوگرافی یک اشکال است زیرا زمان بارگذاری وب سایت را کاهش می دهد. به راحتی می توانید این مشکل را با نمایش تایپوگرافی بر اساس وضوح دستگاه حل کنید.
4. طراحی وب سایت تنها یک صفحه
طراحی وب سایت های تک صفحه ای مطمئناً روند جدیدی نیست. تداوم آن نشان می دهد که از بسیاری دیگر عملی تر و م effectiveثرتر است. مانند همه گرایش ها ، سایت های تک صفحه ای مزایا و معایب خود را دارند ، اما در دنیایی که روزانه هزاران وب سایت جدید ایجاد می شود ، طراحی وب سایت تک صفحه ای ممکن است بهترین راه برای جلب توجه کوتاه مدت انسان باشد.

لازم به ذکر است که طراحی وب سایت تک صفحه ای برای هر منظور مناسب نیست. داشتن یک هدف عالی برای طراحی شما ، متناسب بودن محتوای شما در یک صفحه و ایجاد یک طرح جالب از مهمترین نکات اصلی است که باعث می شود طراحی تک صفحه ای شما از تمام توان خود استفاده کند.
5. طراحی وب سایت FLAT
طراحی تخت یک رویکرد طراحی مینیمالیستی است که بر قابلیت استفاده تأکید می کند. دارای فضای تمیز ، باز ، لبه های واضح ، رنگهای روشن و تصاویر دو بعدی/تخت است.

مایکروسافت یکی از اولین کسانی بود که این سبک طراحی را روی رابط خود اعمال کرد. طرفداران طراحی مسطح به جای تبدیل یک شیء واقعی ، مانند تقویم ، به یک تصویر کوچک واقع گرایانه ، برنامه ها را با تصاویر ساده و شبیه آیکون شناسایی می کنند. به جای آوردن جنبه های زندگی واقعی به یک رابط ، این نشان دهنده جدایی واضح بین فناوری و اجسام لمسی است.

12 نوع وب سایت محبوب که باید به عنوان یک طراح بدانید
به عنوان یک طراح وب ، دانستن محبوب ترین انواع وب سایت ها چیست و کدامیک بهترین فرصت ها را برای شما برای کار به عنوان فریلنسر ارائه می دهند ، مفید است. دانستن اینکه کدام سایتها بیشترین تقاضا را دارند ، نیاز به مهارت و توجه بیشتر از سوی یک طراح دارد و مشتریانی که خوشبختانه مبلغ بیشتری را برای آن پرداخت می کنند ، ارزش شما را به عنوان یک طراح مستقل افزایش می دهد و نرخ هایی را که می توانید از آنها دریافت کنید افزایش می دهد.
اینترنت فضایی بسیار وسیع است که انواع مختلفی از وب سایت ها و محتواها برای کشف وجود دارد. من به عنوان یک طراح که نزدیک به 10 سال در این صنعت مشغول به کار بوده ام ، نکات و توصیه هایی را ارائه می دهم که ممکن است بهترین آنهایی باشد که می خواهید روی آنها کار کنید و کدامیک را نه. بیایید به 12 مورد از محبوب ترین انواع وب سایت ها بپردازیم تا طراحان وب مستقل آن را درک کنند.
وب سایت نمونه کارها
اولین وب سایتی که احتمالاً به عنوان طراح ایجاد خواهید کرد ، وب سایت نمونه کارها خودتان است. از وب سایت نمونه کارها برای نمایش و تبلیغ نمونه کارهای قبلی شخصی استفاده می شود. سایت نمونه کارها عمدتا توسط کسانی که در زمینه های خلاقانه کار می کنند استفاده می شود ، اساساً یک رزومه بصری است. این مهارت های شما را به عنوان یک فرد خلاق نشان می دهد و بهترین کار شما را به امید جذب مشتری یا کارفرمایان آینده نشان می دهد.
از آنجا که آنها اغلب در محتوا پیچیده نیستند ، می توانید وب سایت خود را با Webflow طراحی و توسعه دهید ، ابزاری که به شما در ایجاد وب سایت های سفارشی کمک می کند. اما اگر ترجیح می دهید بیشتر بر طراحی تمرکز کنید تا توسعه ، خدمات زیادی نیز مانند Squarespace یا Wix وجود دارد که ایجاد وب سایت نمونه کارها را برای همه آسان می کند. شما برای استفاده از ابزار سازنده وب سایت و نگهداری آن در بستر خود ، ماهانه یا سالانه هزینه ای پرداخت می کنید. نگهداری آنها می تواند پرهزینه باشد اما معمولاً برخی از خدمات مشتری را برای کمک به سوالات و مشکلاتی که ممکن است ایجاد شود ، ارائه می دهد.
وقتی صحبت از طراحی وب سایت نمونه کارها می شود ، آسمان محدود است. اما مهمترین نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که اجازه دهید کار درخشان شود. به جای داشتن یک وب سایت پیچیده با انیمیشن های شیک ، می خواهید مشتریان و کارفرمایان بالقوه را با کار خود شگفت زده کنید و آنها را راهنمایی کنید تا برای خدمات شما با شما تماس بگیرند. هر سایت نمونه کارها باید منحصر به فرد باشد و طراح یا خالق اثر را نشان دهد. بنابراین ممکن است بخواهید به سمت چیدمان طراحی حداقلی متمایل شوید تا اجازه دهید کار به تنهایی صحبت کند و تجربه کاربری خوبی را ارتقا دهد.
به عنوان یک طراح وب مستقل ، این یک نوع وب سایت آسان برای شروع است. شما می توانید در ازای توصیه خدمات خود ، به طراحی سایتهای نمونه کارها برای دوستان و خانواده خود کمک کنید. توصیه ها برای رشد یک مشاغل مستقل بسیار مهم است.
وب سایت شخصی
هدف یک وب سایت شخصی دقیقاً همین است ، شخصی. ممکن است فروش چیزی یا تبلیغ کار نباشد ، بلکه فقط ارسال و به اشتراک گذاری افکار شما باشد. این می تواند شامل یک وبلاگ ، یک رزومه یک صفحه ای با پیوندهایی به سایر پلتفرم های اجتماعی یا هر چیزی که می خواهید به اشتراک بگذارید باشد.
به عنوان یک طراح وب ، احتمالاً از شما خواسته نمی شود که تعداد زیادی وب سایت شخصی طراحی کنید مگر اینکه به نفع یک دوست یا یکی از اعضای خانواده باشد که می خواهد پروژه ای را که روی آن کار می کند شروع کرده و به اشتراک بگذارد. با این حال ، اگر در طراحی وب سایت تازه کار هستید ، این می تواند راهی عالی برای تمرین در محیط های کم فشار باشد.
سعی کنید طراحی یک وب سایت ساده تک صفحه ای را که توجه کاربر را به خود جلب می کند و مهمترین اطلاعات را در مورد فردی که سایت برای او است به اشتراک بگذارید. این می تواند یک چالش سرگرم کننده باشد زیرا محتوای زیادی برای کار ندارید.
وبلاگ
وبلاگ وب سایتی است که به طور مرتب با مقالات به روز می شود ، همچنین پست های وبلاگ نیز نامیده می شود. این سایت ها می توانند توسط یک فرد ، گروهی از افراد یا حتی شرکت ها اداره شوند. هدف یک وبلاگ به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد یک موضوع خاص برای جذب مخاطب است. هر وبلاگ متفاوت است ، اما بیشتر آنها دارای هدف تولید سرب هستند. با ارسال مطالب خوب و تحقیقی ، می توانید برای کلمات کلیدی خاص کلمات کلیدی رتبه بندی کرده و ترافیک با کیفیتی ایجاد کنید که ممکن است منجر به مشتریان جدید شود.
متوجه خواهید شد که اکثر وب سایت های وبلاگ قالب بندی شده هستند – این عمداست. طراحی وب سایت وبلاگ باید ساختار داشته باشد تا کاربر نهایی بتواند مطالب تازه و جدید را بخواند. در پس زمینه ، این وب سایت ها از CMS (سیستم مدیریت محتوا) استفاده می کنند. با استفاده از CMS ، می توانید محتوا را با رابط کاربر پسند ایجاد ، مدیریت ، اصلاح و منتشر کنید. این امر باعث می شود که شخصی به راحتی مجبور نشود محتوای جدیدی را به وبلاگ اضافه کند و هزینه ای را برای توسعه دهندگان وب برای ایجاد این به روز رسانی ها پرداخت کند.
هنگام طراحی وب سایت وبلاگ ، بر ساختار سایت تمرکز کنید. به نحوه نمایش یک سری پست های وبلاگ فکر کنید. بدانید که محتوا با بارگذاری مقالات جدید تغییر می کند ، اما در نظر بگیرید که چگونه می خواهید عنوان ، نویسنده ، خلاصه مقاله ، دکمه ادامه مطلب و سایر عناصر وب سایت وبلاگ خوب را نشان دهید. یک تجربه کاربری خوب در وب سایت وبلاگ بسیار مهم است ، بنابراین کاربر می تواند به راحتی آنچه را که بدنبال آن است پیدا کند.
وب سایت های تجاری

این روزها اکثر مشاغل دارای وب سایتی هستند که در آن می توانند آنچه را که ارائه می دهند ، جوایز و افتخارات ، نمونه های قبلی کار ، توصیفات مشتری ، مشخصات خدمات ارائه شده و تقریباً هر چیزی که به شما کمک می کند داستان کارها و نحوه عملکرد آن را به اشتراک بگذارید به اشتراک بگذارید. به مردم کمک می کند
طراحی و مارک تجاری برای یک وب سایت تجاری بسیار مهم است زیرا آنها می توانند خود را از رقبا متمایز کنند. هنگام طراحی این نوع وب سایت ها ، مهم است که اطلاعات اولیه را در مورد کسب و کار مشتری از قبل جمع آوری کنید. آیا آنها دارای لوگوی موجود ، رنگ مارک ، تن صدا ، سبک عکاسی هستند؟ یا آنها یک شرکت نسبتاً جدید هستند که در این زمینه ها نیز به دنبال کمک هستند؟
به عنوان یک طراح ، شما این فرصت را دارید که نه تنها یک وب سایت عالی برای مشاغل مشتری خود طراحی کنید ، بلکه حتی ممکن است خدمات آرم و مارک تجاری ارائه دهید که آنها می توانند در طول عمر کسب و کار خود استفاده کنند.
وب سایت های تجارت الکترونیک
وب سایت تجارت الکترونیک یک فروشگاه آنلاین است که افراد می توانند محصولات را در آن خریداری کنند. برخی از مشاغل دارای مکان های فیزیکی فروشگاه ها و مغازه ها و همچنین وب سایت های تجارت الکترونیک هستند تا به مشتریان بیشتری دسترسی پیدا کنند. وقتی مشتری شما در اینترنت زندگی می کند ، تعداد بی نهایت مشتری بالقوه ای دارید که می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.
این یک نوع وب سایت محبوب برای طراحان است. همیشه هر روز مشاغل جدیدی راه اندازی می شود و آنها به دنبال طراحانی هستند که به آنها کمک کند حضور آنلاین به یاد ماندنی برای فروش محصولات خود ایجاد کنند. به عنوان طراح وب ، می توانید تخصص خود را در زمینه طراحی انواع خاصی از وب سایت ها یا کار با مشتریان خاص انتخاب کنید. به عنوان مثال ، انتخاب کار با نمایندگان املاک ، رستوران یا سایر مشاغل تجارت الکترونیک. انتخاب تمرکز بر وب سایت های تجارت الکترونیک به این معنی است که شما فرصت بیشتری برای کار با مشتریان خواهید داشت و آنها مایل به پرداخت خوب هستند زیرا هدف ایجاد تجارت است.
هنگام طراحی این وب سایت ها ، عوامل زیادی را باید در نظر گرفت. در مورد حضور برند و نحوه متمایز کردن محصول خود از رقبا فکر کنید. سازمان مهم است: آیا چندین خانواده از محصولات وجود دارد ، به عنوان مثال ، طعم یا اندازه های مختلف؟ با تنوع بسیار زیاد ، مهم است که مطمئن شوید مشتری آنچه را که می خرید می فهمد.
وب سایت های رسانه های اجتماعی
فیس بوک ، توییتر و Pinterest نمونه هایی از وب سایت های محبوب رسانه های اجتماعی هستند. آنها معمولاً برای این ایجاد می شوند که افراد بتوانند افکار و ایده های خود را به اشتراک بگذارند یا به سادگی با افراد دیگر ارتباط برقرار کنند. این سایت ها به کاربر اجازه می دهند کلمات ، عکس ها و فیلم ها را برای شخصی سازی فیدهای خود بارگذاری کند. با تازه کردن خودکار و ویژگی های بی نهایت پیمایش ، این سایت ها تمایل دارند که افراد را برای محتوای جدید اغلب برمی گردانند.
پس از ایجاد ، این نوع وب سایت ها عمدتا نیاز به تعمیر و نگهداری پشتیبان مانند آزمایش و رفع اشکال دارند. ممکن است گاه به گاه به روزرسانی های طراحی وجود داشته باشد ، اما ممکن است تا زمانی که تغییر نام تجاری قابل توجهی ایجاد نشود ، از نظر بصری کاربر تغییر چندانی نکند. اکثر شرکت های رسانه های اجتماعی دارای تیم طراحی داخلی خود هستند که روی طراحی و توسعه کار می کند ، اما ممکن است این فرصت را داشته باشید که به عنوان طراح قرارداد همکاری کنید.
وب سایت های عضویت
وب سایت های عضویت برای دسترسی کاربر به محتوا از دیوار پرداخت استفاده می کنند. معمولاً ، این مبلغ به صورت ماهانه یا سالانه پرداخت می شود و به طور مرتب با محتوای جدید به روز می شود تا کاربر دوباره برگردد و از تمدید عضویت خود خوشحال شود.
از آنجا که هدف یک سایت عضویت بارگذاری محتوای جدید اغلب است ، استفاده از CMS پشت سایت مهم است. به همین دلیل ، شرکت ها تمایل دارند از سرویس هایی مانند Kajabi یا Teachable برای ایجاد و نگهداری سایت های عضویت خود استفاده کنند. آنها ممکن است در ابتدا از طراحی کمک بگیرند تا بتوانند یک نام تجاری در پلت فرم ایجاد کنند.
وب سایت ویکی یا انجمن انجمن
ویکی پدیا یکی از مشهورترین و پربازدیدترین وب سایت ها است. ویکی ها را می توان در مورد هر موضوعی ایجاد کرد. ویکی وب سایتی است که در آن کاربران مختلف قادر به همکاری در زمینه محتوا ، به روز رسانی و ایجاد تغییرات خاص خود هستند.

وب سایت های انجمن انجمن راهی سازمان یافته برای انتشار بحث در مورد یک موضوع خاص ارائه می دهند. کاربران می توانند برای شروع و مشارکت در بحث های موجود ثبت نام کنند. انجمن ها به کاربران کمک می کنند تا مسائل فنی را حل کنند ، یک مثال عالی از آنها انجمن پشتیبانی وردپرس است.
با توجه به منبع باز بودن این وب سایت ها ، طراحی تمایل به عدم وجود دارد. متوجه خواهید شد که ویکی پدیا به خوبی طراحی نشده است ، اساساً فقط HTML است و طراحی CSS زیادی ندارد. با این حال ، اگر می خواهید انجمن انجمن خود را ایجاد کنید ، می توانید با طراحی خلاق شوید و با توسعه دهنده همکاری کنید تا سیستم پشتیبان به راحتی کار کند.
وب سایت های مجلات و رسانه های خبری
وب سایت های مجله ای و خبری از نظر ساختار شبیه وب سایت های وبلاگی هستند. با این حال ، آنها بیشتر بر روی روزنامه نگاری تمرکز کرده اند تا علایق و نظرات شخصی. این سایت ها دارای مقالات ، عکس ها و فیلم های آموزنده و آموزنده هستند. طی چند دهه گذشته ، مجلات و صنعت خبر از یک تجربه چاپی به یک قالب دیجیتالی تبدیل شده است که معمولاً از طریق خدمات اشتراک ارائه می شود.
شرکت هایی که این سایت ها را اداره می کنند ، مانند نیویورک تایمز ، به ندرت طرح را به روز می کنند یا با طراحان فردی کار می کنند. آنها بیشتر با آژانس ها یا شرکت هایی همکاری می کنند که در طراحی ، توسعه و نگهداری کمک می کنند.
وب سایت های پخش ویدئو
سایتهای پخش ویدیو مانند YouTube ، Netflix ، Hulu ، Amazon Prime و بسیاری از رقبای دیگر در دهه گذشته محبوبیت خود را افزایش داده اند. برخی رایگان هستند ، در حالی که برخی دیگر خدمات پولی ارائه می دهند.
مشابه وب سایت های رسانه های اجتماعی ، هنگامی که اسکلت این وب سایت ها طراحی می شود ، بیشتر مراقبت ها در بخش فناوری انجام می شود. با حجم زیاد ترافیک و پهنای باند ، این وب سایت ها به تعمیر و نگهداری پشتیبان زیادی نیاز دارند. شرکت های پخش کننده معمولاً تیم های طراحی و توسعه داخلی خود را دارند که بر روی به روزرسانی های طولانی مدت کار می کنند.
پورتال های وب
پورتال های وب اغلب برای اهداف داخلی برای یک تجارت ، سازمان ، مدرسه یا موسسه ایجاد می شوند. آنها معمولاً شامل یک ورود با تجربه شخصی بر اساس کاربر هستند. به عنوان مثال ، ممکن است یک دانشگاه دارای یک پورتال اینترنتی باشد که به دانشجویان امکان دسترسی به اطلاعات مربوط به دوره های خود را می دهد یا شرکتی از یک پورتال برای اجازه دادن به کارکنان خود برای تعطیلات و مشاهده فیش حقوقی استفاده کند.
پورتال های وب پیچیده هستند و معمولاً طراحی و برنامه نویسی پیچیده تری نسبت به سایر وب سایت ها دارند. به همین دلیل ، شرکت ها تمایل دارند که طراحی ، توسعه و نگهداری فناوری اطلاعات را به سایر شرکت ها برون سپاری کنند.
صفحات فرود
صفحه فرود یک وب سایت تک صفحه ای است که معمولاً برای یک کمپین بازاریابی ایجاد می شود و باعث می شود بازدیدکنندگان اقدام خاصی را انجام دهند. محتوا و طراحی باید دقیق باشد و کاربر را به سمت یک CTA (دعوت به عمل) سوق دهد.
به عنوان مثال ، ممکن است شرکتی بخواهد یک صفحه فرود به عنوان نسل اصلی کسب و کار خود ایجاد کند و در ازای آدرس ایمیل ، بارگیری رایگان یا دسترسی به یک ویدیو را ارائه دهد. مثال دیگری از صفحه فرود ممکن است آموزش کاربر در مورد یک برنامه و هدایت کاربر به بارگیری و استفاده از آن باشد.
در حالی که خدمات زیادی در خارج وجود دارد که باعث می شود مشاغل بتوانند صفحات فرود خود را ایجاد کنند ، اما هنوز هم مهارتی است که مورد نیاز است. دانستن چگونگی طراحی یک صفحه فرود موثر یک مهارت پردرآمد است که به عنوان یک طراح داشته باشید و احتمالاً مشتری های تکراری خواهید داشت زیرا ممکن است درخواست چندین صفحه فرود طراحی شده را داشته باشند.
همچنین می توانید در طراحی صفحات فرود برای مشتریان در سایت هایی مانند 99designs ، Fiverr یا Upwork تلاش کنید. این یک راه عالی برای شروع طراحی وب ، اضافه کردن به نمونه کارها و رزومه کاری است در حالی که برای تجربه هزینه دریافت می کنید.

آیا باید تخصص داشته باشید یا تعمیم دهید؟
اگر تازه کار فریلنسری هستید ، ممکن است بخواهید چند دست مختلف را امتحان کنید تا ببینید کدام را بیشتر طراحی می کنید. توصیه می کنم قبل از انتقال به سایت های تجاری یا تجارت الکترونیک ، با طراحی نمونه کارها و وب سایت های شخصی شروع کنید. مطمئن شوید که این پروژه ها را در وب سایت نمونه کارها خود به اشتراک می گذارید ، که به نوبه خود به شما در جذب مشتریان بیشتر کمک می کند.
اگر در حرفه خود ثبات بیشتری دارید ، ممکن است قبلاً یک جستجوی روحیه انجام داده باشید و متوجه شده اید که ترجیح می دهید تخصص داشته باشید یا اینکه بیشترین پتانسیل درآمد شما از طریق وب سایت های تجارت الکترونیک است.
چه تخصص یا تعمیم را انتخاب کنید ، هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد. فقط چیزی وجود دارد که برای شما بهتر عمل می کند. اکنون که با برخی از محبوب ترین انواع وب سایت ها بیشتر آشنا شده اید ، ایده بهتری از تمام پروژه های وب بالقوه ای که می توانید به عنوان طراح وب مستقل روی آنها کار کنید ، دارید.